دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ,23 January 2017
سیاست داخلی
 
تهدید به بمب گذاری در مرکز رادیو و تلویزیون دولتی روسیه
تلفنی ناشناس درخصوص بمب گذاری در تلویزیون دولتی روسیه، صدها نیروی امنیتی را روانه این ساختمان کرد.
 
ساخت تسلیحات جدید الکترومغناطیسی و لیزری در روسیه
وزارت دفاع روسیه از ساخت جدیدترین تسلیحات نظامی در این کشور خبر داد.
 
وزارت دفاع روسیه در نظر دارد تا هواپیماهای توپولف ۱۵۴ ،توپولف ۱۳۴ و ایلوشین ۶۲ را از ناوگان هوایی خود خارج نماید.
 
مردم روسیه به توان دفاعی ارتش کشورشان اطمینان کامل دارند
تقریبا تمامی مردم روسیه اطمینان دارند که نیروهای مسلح این کشور آمادگی رزمی لازم برای دفاع از شهروندان در برابرهر نوع تهدیدی را دارد و ۸۶ درصد آنها نیز معتقدند جهانیان از روسیه وحشت دارند.
 
روسیه موشک قاره پیما پرتاب کرد
روسیه یک فروند موشک قاره پیما با توان حمل کلاهک های هسته ای را آزمایش کرد که نخستین آزمایش موشکی این کشور در سال جاری میلادی است.
 
عدم استفاده از دو واژه «ترور» و «اسلام» در کنار یکدیگر
رئیس جمهور روسیه که پیشتر برای حکومت اسلامی عراق و شام از واژه «ایگیل» استفاده می‌کرد، معتقد است که نباید دو واژه «ترور» و «اسلام» در کنار هم استفاده شوند.
 
"روس‌اتم" در سال گذشته، ۱۳۳ میلیارد دلار سفارش گرفته است
شرکت دولتی "روس‌اتم" روسیه در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۱۳۳ میلیارد دلار سفارش در بخش‌های مختلف دریافت کرده است.
 
روس‌ها ترس جهان از روسیه را دوست دارند!
در تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده ،بیشتر مردم روسیه معتقدند که دیگر کشورها از روسیه می ترسند و این موضوع چیز خوبی برای روسیه است.
 
دستگیری ۵۰ تروریست مسلح در چچن
پلیس روسیه موفق شد بیش از ۵۰ نفر از اعضای گروه‌های تروریستی مسلح وابسته به داعش را در استان گروزنی جمهوری چچن دستگیر کند.
 
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، سامانه S400 را برای حفافظت از زیرساخت‌های مهم این کشور مستقر خواهد کرد.
 
وزارت خارجه روسیه از سوی وزارت دفاع تقویت می‌شود
انتصاب "آناتولی آنتونوف" معاون وزیر دفاع روسیه به سمت یکی از معاونین وزارت امور خارجه با توجه به مواضع ضدغربی این مقام نظامی روس، تقویت بنیه دیپلماسی خارجی ارزیابی می‌شود.
 
مردم روسیه اوضاع کشورشان را مثبت ارزیابی می‌کنند
اکثریت شهروندان روس زندگی خود، اوضاع اجتماعی و سیاسی کشورشان در سال ۲۰۱۶ را مثبت ارزیابی کرده و تنها نگرانی آنها مسائل اقتصادی است.
 
نگاهی به مهمترین وقایع روسیه در سال ۲۰۱۶
علاوه بر تداوم حضور روسیه در سوریه و مقابله با تروریست‌ها، نمایان شدن سیاست‌های مسکو در افغانستان خصوصاً در حمایت از طالبان به علاوه تقابل با ناتو در کالینگراد را باید در زمره مهمترین وقایع رخ داده در حوزه روسیه در سال ۲۰۱۶ دانست.
 
پوتین فرزندان دیپلمات‌های اخراجی را به کرملین دعوت کرد
ولادیمیر پوتین از فرزندان دیپلمات‌های روسی اخراج شده از آمریکا در حالی که سوار بر هواپیما و در مسیر بازگشت به کشورشان بودند، برای شرکت در یک مهمانی سال نو در کاخ کرملین دعوت به عمل آورد.
 
پیام پوتین به مناسبت سال نوی میلادی
رییس‌جمهوری روسیه در پیامی فرا رسیدن سال نوی میلادی را تبریک گفت.
 
یک مرد قزاق به سه سال زندان به اتهام توهین به ولادیمیر پوتین محکوم شد.
 
مأموران سرویس امنیت فدرال روسیه در منطقه داغستان توانستند فعالیت یک گروهک مخفی از حامیان گروه تروریستی داعش را در حالی متوقف کنند که این گروهک مشغول برنامه‌ریزی برای انجام مجموعه اقدامات تروریستی در مسکو بود.
 
پوتین مورد اعتمادترین سیاستمدار روس‌هاست
بر اساس نتایج یک نظرسنجی، میزان اعتماد به پوتین بین روس‌ها در اواخر دسامبر در حالی به ۶۲.۱ درصد رسیده است که ۱۴ درصد دیگر به وزیر دفاع و ۱۳.۸ درصد هم به وزیر خارجه این کشور بیشترین اعتماد را دارند.
 
یک سخنگوی نظامی روس اعلام کرد، مانورهای گسترده ضدتروریستی با مشارکت حدود هزار یگان تجهیزات ویژه از جمله ماشین‌های زرهی در منطقه نظامی شرق روسیه آغاز شد.
 
پشت پرده سقوط هواپیمای روسی
فهرست مسافران و قصد این پرواز، آن را به هدفی پرسود برای تروریست‌ها بدل کرده بود. از سوی دیگر، امنیت پرواز در هواپیماهای نظامی همیشه بسیار بالا است.