جمعه ۴ فروردين ۱۳۹۶ ,24 March 2017
روسیه و آمریکا
 
اف‌بی‌آی: رابطه احتمالی ترامپ و روسیه را بررسی می‌کنیم
مدیر اف‌بی‌آی اعلام کرد که این نهاد احتمال ارتباط میان دولت روسیه و اعضای ستاد انتخاباتی ترامپ را بررسی می‌کند.
 
دخالت روسیه در انتخابات امریکا به کنگره می رود
مدیران اف بی آی و آژانس امنیت ملی آمریکا دوشنبه سکوت خود را درباره تحقیقات بر سر ارتباط احتمالی میان روسیه و کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ در نشست استماع کمیته اطلاعاتی این کنگره می‌شکنند.
 
راننده لیموزین آمریکا و روسیه چه کسی است؟
وعده‌های انتخاباتی ترامپ این امید را در روس‌ها به وجود آورده بود که می‌توانند شکاف‌های روابط خود با آمریکا در دوران اوباما را از بین ببرند، اما ظاهراً کاخ سفید هدایت‌کننده دیگری دارد.
 
قطعنامه 4 سناتور علیه ایران و روسیه
چهار سناتور آمریکایی روز چهارشنبه با معرفی قطعنامه‌ای آنچه به گفته آنها «اقدامات روسیه و ایران در سوریه» است را محکوم کرده‌اند.
 
کاخ سفید دیدار پوتین و ترامپ را تائید نکرد
سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد، در حال حاضر احتمال دیدار روسای‌جمهوری آمریکا و روسیه در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ قابل تائید نیست.
 
افشاگری روسیه علیه تیم انتخاباتی کلینتون
سخنگوی کرملین فاش کرد، اعضای تیم انتخاباتی هیلاری کلینتون در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با سفیر روسیه دیدار داشته‌، وی تاکید کرد که مقامات اروپایی باید دست از شرور جلوه دادن روسیه بردارند.
 
تنش زدایی تمایلی دو طرفه و بی‌حاصل
واقعیت این است که روس‌ها تمایل زیادی دارند با امریکا تنش زدایی کنند؛ اما این تمایل در میان امریکایی‌ها کمتر دیده می‌شود. آنچه در ادامه می خوانید صحبت های دکتر "اکبر ولی زاده" استاد دانشگاه تهران در نشست «تحلیل روابط مسکو - واشنگتن در دوران ریاست جمهوری ترامپ» در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری ...
 
رویکرد تهاجمی دیپلماسی روسیه
هفته گذشته نشستی با عنوان «تحلیل روابط مسکو - واشنگتن در دوران ریاست جمهوری ترامپ» در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد. آنچه در ادامه می خوانید صحبت های دکتر "محمود شوری" مدیر گروه روسیه و آسیای مرکزی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست می باشد.
 
ابراز ناراحتی روسیه از عدم بهبود روابط با امریکا
سخنگوی کرملین از اینکه روابط دوجانبه با آمریکا از زمان روی کار آمدن رئیس‌جمهوری این کشور با سرعت بهبود نیافته ابراز ناراحتی و بی‌صبری کرد.
 
آمادگی روسیه برای از سرگیری همکاری‌ها با آمریکا در سوریه
معاون وزیر خارجه روسیه سه شنبه گفت که مسکو آماده از سرگیری ارتباطات با آمریکا درباره سوریه است.
 
اعلام آمادگی پراگ برای میزبانی ملاقات پوتین و ترامپ
رئیس‌جمهوری چک گفت، این آمادگی را دارد که به روسای جمهوری آمریکا و روسیه پیشنهاد میزبانی دیداری را در پراگ بدهد.
 
مراسم یادبود چورکین در سازمان ملل برگزار می‌شود
یک مقام سازمان ملل متحد گفت که مجمع عمومی این سازمان ۲۱ مارس، مراسمی را برای یادبود نماینده فقید روسیه برگزار خواهد کرد.
 
روسیه و آمریکا بزرگترین صادرکنندگان تسلیحات در جهان
روسیه و آمریکا همچنان بزرگترین صادرکنندگان تسلیحات و تجهیزات نظامی در جهان محسوب می‌شوند.
 
حقایق بیشتر درباره روابط تیم ترامپ با روسیه در راه است
جاش ارنست سخنگوی سابق کاخ سفید اظهار کرد قرار است حقایق بیشتری در مورد روابط میان روسیه و دستیاران دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روشن شود.
 
ترامپ برای مذاکره با پوتین چشم به مرکل دارد
یک مقام در کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ مایل است از تجربه صدراعظم آلمان درباره نحوه رفتار و مذاکره با رییس جمهوری روسیه درباره اوکراین استفاده کند.
 
پنتاگون: با روسیه در عملیات‌های زمینی در سوریه هماهنگیم
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که نظامیان روسی و آمریکایی عملیات زمینی‌شان را به شکلی فعال و کارآمد هماهنگ می‌کنند.
 
واکنش روسیه به افشاگری ویکی‌لیکس علیه سیا
سخنگوی وزارت خارجه روسیه از سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا خواست تا توضیحی "جامع و روشن" درباره اتهامات ویکی‌لیکس علیه فعالیت‌های هکری سیا ارائه دهد که "تهدیدی جدی علیه امنیت بین‌الملل" است.
 
پوتین با مدیر «اکسان موبیل» آمریکا دیدار کرد
رئیس‌جمهور روسیه با مدیر کنونی «اکسان موبیل» و جانشین «رکس تیلرسون» وزیر خارجه کنونی آمریکا در این شرکت بزرگ نفتی دیدار کرده است.
 
سفیر ترامپ در روسیه کیست؟
هانتسمن در انتخابات ریاست جمهوری 2012 یکی از نامزدهای رقابت های مقدماتی درون حزبی جمهوریخواهان بود. او پیشتر و در دوره اوباما سفیر آمریکا در چین بوده است.
 
کرملین نقض معاهده تسلیحات هسته‌ای با آمریکا را رد کرد
کاخ کرملین ادعاهای آمریکا درباره نقض‌ معاهده تسلیحات هسته‌ای از سوی مسکو را رد کرد.