چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ,23 August 2017
روسیه و آمریکا
 
پوتین سفیر جدید آمریکا را منصوب کرد
رئیس‌جمهور روسیه آناتولی آنتونوف را به عنوان سفیر جدید این کشور در آمریکا منصوب کرد.
 
وزارت امور خارجه بلاروس اعلام کرد، دیداری میان نمایندگان روسیه و آمریکا با هدف بررسی آخرین تحولات اوکراین امروز دوشنبه در مینسک برگزار می‌شود.
 
آمریکا صدور ویزا برای شهروندان روسیه را متوقف می‌کند
اختلاف سیاسی آمریکا و روسیه به سفارتخانه‌های دو کشور رسید.
 
روسیه‌ی پوتین جهانی شده است
دو تحلیلگر ارشد آمریکایی در مطلبی ضمن هشدار درباره جهانی شدن نفوذ روسیه، نوشتند: پوتین در حال شرط بستن روی این است که او می‌تواند قوانین سیاست جهانی را در جهت منافع خودش بازنویسی کند».
 
روسیه تحویل سامانه موشکی آمریکایی به رومانی را عملی تحریک آمیز دانست.
 
مسکو اعلام کرد که واشنگتن در انتخابات ریاست جمهوری روسیه در سال 1996 دخالت کرده بود.
 
رسانه‌های آمریکایی  "عقده‌ای" رفتار می‌کنند
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: مطرح کردن اتهامات بی‌پایه و اساس مبنی بر دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برای رسانه‌های این کشور به یک وسواس و عقده تبدیل شده است.
 
روسیه در افشای ایمیل‌های حزب دموکرات آمریکا نقش نداشت
جولیان آسانژ در دیدار با یک مقام کنگره آمریکا گفته است: می‌تواند اثبات کند که افشای اسناد مرتبط با حزب دموکرات که حین کارزار انتخاباتی سال گذشته افشا شد از طرف دولت روسیه نبوده و متعهد شد تا اطلاعات بیشتری را در این رابطه در آینده نزدیک فاش کند.
 
بیشتر کشورهای جهان به پوتین بیش از ترامپ اعتماد دارند
نتایج نظرسنجی جدید پیو نشان می‌دهد، متحدان آمریکا از جمله آلمان، فرانسه، ژاپن و حتی کره‌ جنوبی درمیان کشورهایی هستند که در مدیریت امور خارجی به پوتین بیش از دونالد ترامپ اعتماد دارند.
 
ترامپ، اوباما را مقصر مداخله روسیه در انتخابات آمریکا دانست
رئیس‌جمهور آمریکا با مقصر دانستن رئیس‌جمهور پیشین این کشور در پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری گفت: اوباما این تهدید را در سال ۲۰۱۴ می‌دانست اما هیچ کاری انجام نداد زیرا وی نمی‌خواست روسیه را عصبانی کند.
 
بیانیه‌های تحریک‌آمیز آمریکا و کره‌شمالی شبیه هم هستند
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در هشداری دیگر تاکید کرد، به نظر می‌رسد که کره شمالی و آمریکا درس‌هایی را که از جنگ سرد گرفته بودند و خطر جنگ اتمی یا حمله به زرادخانه‌های اتمی را فراموش کرده‌اند.
 
ایران، کوبا، حزب‌الله و روسیه در ونزوئلا حضور دارند!
رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با بیان ادعای تأییدنشده گفت که ایران، حزب‌الله، کوبایی‌ها و روسیه‌ای‌ها در ونزوئلا حضور دارند.
 
ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه­ ­در امور ­افغانستان گفت: مقامات آمریکا باید نیروهای خود را از افغانستان خارج کنند و به کمپین بی ثمر خود پایان دهد.
 
آمریکا محدودیت‌های شدیدی را برای سفر دیپلمات‌های روسی وضع می‌کند
منابع دیپلماتیک فاش کردند که ایالات متحده در حال بررسی وضع محدودیت‌های شدید و سختگیرانه بر سفر دیپلمات های روسی در سراسر این کشور است.
 
بازپرس پرونده "مداخله روسیه" به ترامپ نزدیک‌تر شد!
نیویورک تایمز در گزارشی نوشت، شورای ویژه‌ای که درباره احتمال مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و احتمال همدستی میان مسکو و کارزار ترامپ تحقیق می‌کند، قصد دارد با مقام‌های کنونی و سابق کاخ سفید گفت‌وگو کند.
 
انتقاد شدید از قدردانی ترامپ از پوتین
سفیر پیشین آمریکا در روسیه با اشاره به "قدردانی" دونالد ترامپ از پوتین به دلیل کاهش تعداد دیپلمات‌های این کشور در روسیه گفت: این اظهارات سبُک ترامپ نشان می‌دهد که وی هیچ درکی از دیپلماسی ندارد و نمی‌داند که لطیفه و کنایه‌گویی در سیاست خارجی جایی ندارد.
 
ترامپ می‌گوید به پوتین طعنه زده است
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفت،‌ تشکرش از ولادیمیر پوتین بابت اخراج دیپلمات‌های آمریکایی از روسیه و کاهش تعداد حقوق بگیران وزارت خارجه طعنه بوده است.
 
آمریکا به دنبال تعطیلی کنسولگری‌ روسیه
در ادامه تنش‌ دیپلماتیک میان مسکو و واشنگتن، دولت آمریکا در نظر دارد تا اول سپتامبر روسیه را مجبور کند یکی از کنسولگری‌های خود را در این کشور تعطیل کند.
 
لاوروف: واشنگتن در انتخابات‌ آتی ما دخالت نکند
وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، شواهد و مدارکی وجود دارند که نشان می‌دهند آمریکا فعالیت‌های مخالفان را در برخی کشورهای اداره می‌کند.
 
سفیر سابق واشنگتن در مسکو به انتقاد از واکنش دونالد ترامپ به کاهش تعداد دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه پرداخت.