سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ,12 December 2017
افکار عمومی
 
64 درصد مردم روسیه به کلیسای پراواسلاو روسیه اعتقاد دارند
تحقیقات و نظرسنجی‌های بنیاد افکار عمومی نشان می‌دهد که 47 درصد پرسش شوندگان معتقد هستند که در حال حاضر کلیسای پراواسلاو روسیه تاثیر مثبتی بر زندگی اجتماعی این کشور دارد.
 
عکس العمل های مردم روسیه در فضای مجازی نسبت به اسلام آوردن بازیگر مشهور روسی
کاربران شبکه اجتماعی " Facebook" به اظهار نظر در رابطه با موضوع پذیرش اسلام توسط "سرگی رامانویچ" بازیگر مشهور روسی پرداختند.
 
حمایت از سویه در نگاه روس‌ها
تحقیقات مرکز افکار عمومی روسیه نشان می‌دهد که بیش از نیمی از مردم روسیه موافق حمایت روسیه از مردم سوریه پس از جنگ هستند.
 
بررسی میزان ترس‌ روس‌ها از تهدیدات تروریستی
تحقیقات مرکز مطالعات افکارسنجی روسیه نشان می‌دهد که ترس از تهدیدات تروریستی در حال کاهش و اعتماد به قابلیت های مقامات در دفاع و محافظت در برابر حملات جدید در حال افزایش است.
 
نیمی از شهروندان روسیه از ایده برتری نژادی حمایت نمی‌کنند
نظرسنجی گالوپ اینترنشنال نشان می‌دهد که 48 درصد روس‌ها مخالف تبعیض نژادی هستند؛ اگرچه 49 درصد نیز به برتری نژادی برخی فرهنگ‌ها اشاره دارند.
 
چه عواملی روس ها را نگران می‌کند؟
نظرسنجی های مرکز لاواداسنتر نشان می‌دهد که کمترین موضوعی که روس‌ها را نگران می‌کند، محدودیت در حقوق مدنی، دموکراسی و آزادی است و پس از آن 10 درصدی هم نگران هجوم مهاجران به کشورشان هستند.
 
میزان اقبال به استفاده از تلویزیون و اینترنت میان روس‌ها
مرکز مطالعات افکارسنجی روسیه آماری در خصوص اینکه شهروندان روسیه به عنوان منبع اطلاعاتی از کدام یک از وسایل ارتباطات جمعی استفاده می کنند، ارائه کرد.
 
گفتگوی زنده با رئیس جمهور روسیه در افکار عمومی
نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که 58 درصد برنامه «گفتگوی زنده با ولادیمیر پوتین» را نگاه کرده‌اند و معتقد هستند که این برنامه سبب می‌شود که مشکلات آشکار شده و رئیس جمهور در حل آن کمک کند.
 
ارزش‌گذاری مسائل زندگی از نگاه جوانان روسی
مرکز مطالعه افکار عمومی سراسر روسیه در تحقیقات اخیر خود به بررسی مهمترین ارزش‌های زندگی جوانان پرداخته است. این تحقیقات نشان می‌دهد که درآمد، ثبات در زندگی و پس از آن شکوفایی توانمندی‌ها مهمترین ارزش‌های زندگی برای گروه سنی 18 تا 34 سال می‌باشد.
 
پوتین جزو سه رهبر برتر دنیا برای حل بحران پناهجویان شد
تحقیقات بین‌المللی نشان می‌دهد که ولادیمیر پوتین پس از ترامپ و هیلاری کلینتون جایگاه سوم را در موضوع حل بحران پناهجویان میان افکار عمومی به خود اختصاص داده است.
 
ممانعت از حضور کودکان زیر 14 سال در شبکه های اجتماعی
تحقیقات اخیر مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه نشان می‌دهد که 62 درصد افراد موافق منع دسترسی کودکان زیر 14 سال به شبکه های اجتماعی می‌باشند.
 
عدالت و بی عدالتی در جامعه روس
مطالعات مرکز مطالعه افکار عمومی «فوم» نشان می دهد که 39 درصد افراد معتقدند که مسئولین و مقامات می‌توانند عدالت را در جامعه بیشتر کنند، اما نمی خواهند اینکار را بکنند.
 
وطن‌پرستی در نگاه روس‌ها
مطالعات "مرکز سنجش افکار عمومی" نشان می‌دهد که حدود هشتاد درصد روس ها وطن پرست هستند.
 
نیمی از مردم روسیه خواستار برداشتن منع حجاب در مدارس هستند
مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه به دنبال اظهارات اخیر وزیر آموزش و علوم که گفته بود شاگردان مدارس روسیه نباید به واسطه نمادهای دینی از هم مجزا شوند، موضوع تحمل پذیری نسبت به نمادهای ظاهری پیروان ادیان مختلف در موسسات آموزشی روسیه را مورد بررسی قرار داده است.
 
استفاده از شبکه های اجتماعی در روسیه
مرکز مطالعات افکار عمومی لواداسنتر در تحقیقات اخیر خود به بررسی اینکه کدام برنامه از شبکه‌های اجتماعی بیشتر مورد اقبال روس‌ها می باشد، پرداخته است که در ادامه می خوانید.
 
دشمنان روس ها چه کسانی هستند؟
مرکز مطالعات افکار عمومی لواداسنتر طی نظرسنجی اخیر خود به این موضوع پرداخته است که آیا واقعا دشمنان بی‌شماری در داخل و خارج روسیه این کشور را تهدید می‌کنند و یا طرح این موضوعات صرفا جهت گوش به فرمان ساختن مردم توسط حکومت است؟
 
از دست رفتن اعتماد روس ها به مطالب رسانه های گروهی
روزنامه کامرسانت در مطلبی به نقل از بنیاد تحقیقات رسانه ای و توسعه استانداردهای روزنامه نگاری آورده است که با کاهش بودجه فدرال و پخش برنامه ها از کانال های کابلی و ماهواره ای، مخاطبین تلویزیون تغییر کرده اند.
 
چگونه مردم از زندگی خود ناراضی ولی از پوتین راضی هستند؟
روزنامه ودمستی با اشاره به محبوبیت 84 درصدی پوتین در ماه دسامبر این پرسش را مطرح می‌کند که چطور مي‌شود که مردم از زندگی خود ناراضی ولی از رئیس‌جمهور راضی هستند؟
 
آیا می توان هنر را سانسور کرد؟
مرکز مطالعه افکار عمومی در نظرسنجی اخیر خود به بررسی افکار عمومی در خصوص ممنوعیت نمایشنامه‌ها، فیلم ها، نمایشگاه و حتی کتاب ها پرداخته است.
 
سیمای روسیه در صحنه بین الملل
نتایج نظرسنجی های لوادا سنتر نشان می‌دهد که 76 درصد روس‌ها بر این باور هستند که کشورشان باید نقش قدرت جهانی را در دنیا ایفا کند. 38 نیز معتقدند که قدرت نظامی و سلاح هسته‌ای سبب شده است تا روسیه امروز از احترام برخوردار باشد.
 
۱۲