شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ,19 August 2017
ادیان در روسیه
 
طرح جذب توریست برای مناطق مسلمان نشین روسیه
آژانس فدرال جهانگردی در چارچوب مجموعه «مهمان نوازی روسی» در حال تهیه‌ی طرح جذب توریست‌ها و گردشگران از کشورهای مسلمان است.
 
راه اندازی تعرفه  تلفن همراه مخصوص مسلمانان
به مناسبت دویستمین سالروز تولد "شهاب الدین مرجانی" طرح تعرفه تلفن همراه «اذان» برای مسلمانان در تاتارستان راه اندازی شد.
 
وجود بیش از ۵۰۰ فرقه مخرب در روسیه
یلنا میزولینا، سناتور شورای فدراسیون روسیه در فدراسیون روسیه گفت: بر اساس نظر کارشناسان حدود ۵۰۰ فرقه مخرب و خطرناک در روسیه وجود دارد.
 
شکل گیری بیش از هفت مرکز اسلامی بزرگ در روسیه
هم اکنون هفت مرکز بزرگ اسلامی در روسیه وجود دارد و تا اوایل سال جاری نیز 5513 سازمان اسلامی در این کشور ثبت شده است.
 
موضع‌گیری مفتی چچن علیه شیعیان
رئیس اداره ی دینی مسلمانان جمهوری چچن طی اقدامی بی سابقه با انتشار یک کلیپ گفت: "ایران از طریق مراکز فرهنگی خود کتب مذهب شیعه را ترویج می دهد، که در واقع تحریف مسیر درست اسلام می باشد."
 
اسلام دومین دین محبوب در روسیه
پس از مسیحیت ارتدوکس ،اسلام بیشترین پیروان را در روسیه دارد.
 
بیست منطقه مسلمان نشین در روسیه
اسلام تودی در گزارشی بیست منطقه اسلام نشین روسیه را بر اساس تعداد مسلمانان مشخص کرده است. این گزارش نشان می دهد که تقریبا نیمی از مسلمانان روسیه در سه منطقه‌ی جمهوری داغستان، تاتارستان و باشقیرستان سکونت دارند.
 
اصلی‌ترین قربانی تروریسم مسلمانان هستند
رئیس جمهور جمهوری تاتارستان با اشاره به اینکه مسلمانان قربانی اصلی تروریسم در دوران کنونی می‌باشند، تاکید کرد که ما خود را بخشی از جهان اسلام می‌دانیم و آماده هستیم تجربیات خود را در اختیار تمام کشورها قرار دهیم.
 
روسیه بخشی از جهان اسلام است
مدیر مرکز مشارکت تمدن‌های دانشگاه روابط بین‌الملل مسکو با اشاره به سخنان مکرر پوتین درباره اسلام، تاکید کرد که قطعا روسیه خود را بخشی از جهان اسلام می‌داند.
 
مراسم "گردهمایی در بولگار مقدس"
به مناسبت هزار و صد و بیست و هشتمین سالگرد پذیرش اسلام در بولگار، بیش از 50 هزار مسلمان از سرتاسر روسیه و خارج از مرزهای این کشور در جشن سنتی "گردهمایی در بولگار مقدس" شرکت کردند.
 
اوقات شرعی ماه مبارک رمضان به افق مسکو
دیدبان روسیه: فردا شنبه ۲۷ می مصادف با اولین روز از ماه مبارک رمضان است. امسال نیز چون سال‌های گذشته خدا را بینهایت شاکریم که از خزانه موهبت و الطاف بی‌‌کران خود بر ما منت نهاد و دوباره توفیق درک این ماه را به ما عطا کرد؛ ماهی که خداوند متعال در شأن آن می‌فرماید: «...
 
برگزاری کارگاه آموزش روسری در وولسک
کارگاه آموزشی روش صحیح پوشیدن روسری و لباس‌ها و پوشش مذهبی متناسب با شرایط و موقعیت‌های گوناگون زندگی در وولسک برگزار خواهد شد.
 
تورگردشگری به مناطق مسلمان نشین و اسلامی روسیه
طی سال های گذشته روسیه به عنوان سرزمینی با فرهنگ غنی اسلامی مورد اقبال مسلمانان دیگر کشورها قرار گرفته است و سفرهای توریستی بسیاری به مناطق مسلمان نشین این کشور انجام می‌شود.
 
نرم افزار غذای حلال در مدارس قازان
بسیاری از دانش آموزان خواستار غذاهای حلال در مدارس روسیه هستند؛ از این رو نرم افزار موبایل "غذا خوردم و راضی هستم" در قازان راه اندازی شده است.
 
مسلمانانی که مایه فخر روسیه هستند
"جلوتر از زمان" و "ساعت سعد سالیژان شاریپوف" در قالب پروژه «مسلمانی که روسیه به آنها افتخار می‌کند» در خانه نهادهای اجتماعی دولت مسکو اکران شد.
 
انتقاد مفتی مسکو از برقراری گشت ارشاد در پایتخت
رئیس مجمع معنوی مسلمانان روسیه و مفتی مسکو با انتقاد از طرح «استاپ حرام» گفت: "اگر ما امروز در پی این باشیم که با تشکل‌های مذهبی به موعظه رهگذران در خیابان بپردازیم، واقعا چه عواقبی در انتظار ما خواهد بود؟ در حکومتی سکولاری چگونه می‌توان این موضوع را درک نمود؟"
 
می توان کریمه را به محل حج مسیحیان بدل کرد
رئیس شورای فدراسیون روسیه معتقد است که می توان کریمه را به آتن دوم برای توسعه زیارت مسیحیان بدل کرد.
 
مسلمانان روسیه در سرزمین مادری خود زندگی می کنند
نماینده دومای دولتی فدراسیون روسیه با اشاره به این موضوع که یک دختر باحجاب در مدرسه، فرد پروپاگاندیست مذهبی نمی‌باشد، تاکید کرد: "حجاب مسئله ای ندارد این مردم هستند که به این مسئله دامن می زنند."
 
ایجاد گشت شریعت  با نام "استوپ حرام" در مسکو
رئیس مجمع معنوی مسلمانان روسیه و مفتی مسکو با انتقاد از طرح «استاپ حرام» (توقف حرام)، این طرح را ابتکاری غیر قابل درک و نسنجیده دانست و تاکید کرد که در حکومتی سکولاری چگونه می‌توان این موضوع را درک نمود.
 
دادگاه حل اختلاف سوِردالوفسک درخواست ارگان منطقه ای برای تخرب مسجدی در یکاترینبورگ را رد کرد
وزارت امور اوقاف دولتی در دسامبر 2016 علیه سازمان دینی «نور – عثمان» شکایت و خواستار انتقال این مسجد به مرکز یکاترینبورگ شد، اما دادگاه حل اختلاف این شکوائیه را رد کرد.
 
۱۲۳۴