سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ,12 December 2017
ادیان در روسیه
 
جمع بندی حج-2017 در شورای فدراسیون
در حال حاضر، حج مسلمانان روسیه ارزانترین و مناسب ترین حج در سطح جهانی به شمار می‌آید و در سال جاری 23 هزار و 401 نفر از 79 منطقه فدراسیون روسیه به سفر حج مشرف شدند.
 
باید مبارزه با سقط جنین در راس امور اجتماعی کلیسا قرار بگیرد
اسقف مسکو و سراسر روسیه اظهار داشت که مبارزه با سقط جنین بایستی از جمله اساسی ترین موارد فعالیت اجتماعی کلیسا قرار گیرد.
 
تدوین "راهکار توسعه اسلام" تا سال 2030 میلادی در روسیه
مفتی مسکو خواستار تدوین و تصویب "راهکار توسعه اسلام" تا سال 2030 میلادی در این کشور شد.
 
عکس العمل های مردم روسیه در فضای مجازی نسبت به اسلام آوردن بازیگر مشهور روسی
کاربران شبکه اجتماعی " Facebook" به اظهار نظر در رابطه با موضوع پذیرش اسلام توسط "سرگی رامانویچ" بازیگر مشهور روسی پرداختند.
 
حوادث میانمار و واکنش مسلمانان روسیه
در پی حوادث اخیر مرتبط با مسلمانان میانمار، اوایل ماه سپتامبر سال جاری مردم مسلمان شهرهای مختلف روسیه از جمله گروزنی، مسکو، سن‌پترزبورگ، نذران و ماخاچ قلعه، با برپایی تجمع و راهپیمایی با محکوم نمودن اقدامات اخیر دولت میانمار، به حمایت از مسلمانان این کشور پرداختند. در این بین رئیس‌جمهور چچن موضع تند ...
 
بازسازی مسجد حلب توسط بنیاد قدیروف
بنیاد احمد قدیروف 14 میلیون دلار برای بازسازی مسجد اصلی شهر حلب سوریه که در سال 2013 میلادی توسط گروهک تروریستی داعش از بین رفت، اختصاص داد.
 
بررسی چرایی اشاعه ترس و تنفر از اسلام در جهان در شبکه یک روسیه
کارشناسان برنامه تلویزیونی «وریمیا پاکاژت» که از کانال یک روسیه پخش شد، ضمن بررسی حوادث تروریستی اسپانیا معتقد هستند که اشاعه ترس و تنفر از اسلام در جهان ناشی از این امر است که کلید آینده در دست مسلمانان است.
 
موافقت تنها هفت درصد مردم روسیه با افزایش دروس مذهبی در مدارس
نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که شمار کمی از جمعیت روسیه موافق افزایش تدریس علوم دینی در مدارس هستند.
 
احیا جامعه یهودیان در جمهوری چچن
رهبر یکی از انجمن‌های محلی چچن در گفت‌وگو با روزنامه «ان.گ.ریلیگیا» ضمن حمایت از رمضان قدیروف تاکید کرد که قصد احیای جامعه یهودیان را در این جمهوری دارد.
 
از سرگیری روابط چچن با عربستان سعودی پس از فتوای گروزنی
رئیس‌جمهور چچن در دیدار با سفیر عربستان سعودی تاکید کرد که عربستان سعودی الگوی مبارزه با تروریسم است و رهبریت آن به عهده‌ی "سلمان ابن عبد العزیز" و "محمد ابن سلمان" است که از اعتبار و جایگاه بالایی در میان سیاستمداران جهانی برخوردار هستند.
 
نظام آموزش اسلامی در روسیه به طور کامل سازماندهی نشده است
مینتیمر شایمی یف مشاور دولت جمهوری تاتارستان گفت: نظام آموزش اسلامی در روسیه به طور کامل سازماندهی نشده است
 
مصادره زمین مسجد مسلمانان در روسیه
دادگاه منطقه اورال دادخواست مسلمانان یکتاترینبورگ روسیه را برای ساخت مسجد جامع در این منطقه رد کرد.
 
طرح جذب توریست برای مناطق مسلمان نشین روسیه
آژانس فدرال جهانگردی در چارچوب مجموعه «مهمان نوازی روسی» در حال تهیه‌ی طرح جذب توریست‌ها و گردشگران از کشورهای مسلمان است.
 
راه اندازی تعرفه  تلفن همراه مخصوص مسلمانان
به مناسبت دویستمین سالروز تولد "شهاب الدین مرجانی" طرح تعرفه تلفن همراه «اذان» برای مسلمانان در تاتارستان راه اندازی شد.
 
وجود بیش از ۵۰۰ فرقه مخرب در روسیه
یلنا میزولینا، سناتور شورای فدراسیون روسیه در فدراسیون روسیه گفت: بر اساس نظر کارشناسان حدود ۵۰۰ فرقه مخرب و خطرناک در روسیه وجود دارد.
 
شکل گیری بیش از هفت مرکز اسلامی بزرگ در روسیه
هم اکنون هفت مرکز بزرگ اسلامی در روسیه وجود دارد و تا اوایل سال جاری نیز 5513 سازمان اسلامی در این کشور ثبت شده است.
 
موضع‌گیری مفتی چچن علیه شیعیان
رئیس اداره ی دینی مسلمانان جمهوری چچن طی اقدامی بی سابقه با انتشار یک کلیپ گفت: "ایران از طریق مراکز فرهنگی خود کتب مذهب شیعه را ترویج می دهد، که در واقع تحریف مسیر درست اسلام می باشد."
 
اسلام دومین دین محبوب در روسیه
پس از مسیحیت ارتدوکس ،اسلام بیشترین پیروان را در روسیه دارد.
 
بیست منطقه مسلمان نشین در روسیه
اسلام تودی در گزارشی بیست منطقه اسلام نشین روسیه را بر اساس تعداد مسلمانان مشخص کرده است. این گزارش نشان می دهد که تقریبا نیمی از مسلمانان روسیه در سه منطقه‌ی جمهوری داغستان، تاتارستان و باشقیرستان سکونت دارند.
 
اصلی‌ترین قربانی تروریسم مسلمانان هستند
رئیس جمهور جمهوری تاتارستان با اشاره به اینکه مسلمانان قربانی اصلی تروریسم در دوران کنونی می‌باشند، تاکید کرد که ما خود را بخشی از جهان اسلام می‌دانیم و آماده هستیم تجربیات خود را در اختیار تمام کشورها قرار دهیم.
 
۱۲۳۴