۰
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۶
مسکوگردی در یکشنبه های مسکو؛

جاسوس بازی به سبک شورویایی در کافه

جاسوس بازی به سبک شورویایی در کافه
فدراسیون روسیه: آژانس های امنیتی یکی از موضوعات هیجان انگیز و مورد علاقه بسیاری از مردم جهان می باشند و از این رو است که در صنعت سینما نیز از این سوژه بسیاره استفاده می شود.

یکی از معروف ترین این سرویس های اطلاعاتی، آژانس امنیتی فدراسیون روسیه است که هنوز هم بسیاری از مردم دیگر کشورها آن را با اسم زمان شورویایی آن یعنی کا.گ.ب (КГБ) می شناسند. سازمانی که در نوع خود بسیار بی نظیر و قوی بود و پس از مرگ استالین در سال 1953 تشکیل شد؛ ولی پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 اف.اس.بی (ФСБ) یا سرویس ضد جاسوسی روسیه جای آن را گرفت.

اما احساس علاقه به سیستم های اطلاعاتی در مسکو تنها به ساخت فیلم ختم نمی شود؛ کمی آن طرف تر از ساختمان سابق کا.گ.ب در نزدیکی کرملین کافه ای با نام «جاسوسی» قرار دارد که صاحب آن با طراحی دکوراسیون ویژه ای آدم را به حال و هوای فیلم های شورویایی و پلیس مخفی می برد.

زمانی که می خواهید وارد کافه شوید، دو اسلحه کلاش به عنوان دستگیره بر روی درب ورودی توجه شما را به خود جلب می کند.
 

هنگامی که ذاخل راهروی ورودی می شوید، بی اختیار عکس ماموران و افسران سازمان های اطلاعاتی و امنیتی روسیه از گذشته تا امروز را بر دیوارها و سقف دنبال می کنید؛ عکس هایی که در میان آنها تصاویر دوران جوانی "ولادیمیر پوتین" بسیار دیده می شود.
 

در حالی که در حال شناسایی چهره عکس ها می باشید به سالن اصلی کافه می رسید. در ورودی سالن پالتو و بارانی هایی دیده می شود که معمولا افسران اطلاعاتی در فیلم ها می پوشند. زمانی که وارد سالن اصلی می شوید دیوارهایی پر از عکس و تسلیحات مورد نیاز یک افسر اطلاعاتی را می بینید؛ گویی افسران مخوف سازمان کا.گ.ب هر روز به این کافه می آمدند و گپ و گفت های امنیتی خود را انجام می دادند.

سقف قسمتی از کافه پر است از تصویر کارت های شناسایی ماموران اطلاعاتی شوروی و قسمت دیگری را تصویر اثر انگشت پر کرده است.
 

در قسمتی دیگر از این کافه، وسایل ازتباطی نظیر دستگاه بی سیم و مورس گذاشته شذه است و دور تا دور دیوارها را انواع مختلف سلاح پوشانده است. قسمتی از دیوارها به تصویرهای اثر انگشت اختصاص داده شده و قسمتی دیگر عکس های جوانی رئیس جمهور پوتین، یعنی زمانی که کارمند آژانس امنیتی شوروی بوده است.

در ادامه عکس های بیشتری از کافه را خواهید دید، به نظر می رسد اینجا محل مناسبی برای جاسوس بازی به سبک شورویایی است.


نویسنده: احمد وخشیته


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۳۹۹
نام شما

آدرس ايميل شما