۰
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۲

سنای آمریکا تمام حاضران در جلسه جنجالی با وکیل روس را احضار می‌کند

سنای آمریکا تمام حاضران در جلسه جنجالی با وکیل روس را احضار می‌کند
دیدبان روسیه: رهبران کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا قصد دارند با پسر ارشد دونالد ترامپ، رئیس ستاد او و هر فرد دیگری که در جلسه سال گذشته با یک وکیل روس در برج ترامپ حاضر بوده، گفت‌وگو کنند.

سناتور "ریچارد بور" رئیس جمهوری‌خواه کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا گفت این نهاد قصد دارد تمام حاضران در آن نشست جنجالی را احضار کند. سناتور "مارک وارنر" معاون دموکرات این نهاد نیز گفت، کمیته مذکور قصد دارد با تمام کسانی که در آن جلسه حاضر بودند، مصاحبه کند.    

روزنامه نیویورک تایمز پیشتر فاش کرده بود، کمی پس از آنکه دونالد ترامپ در سال گذشته به عنوان نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تایید شد، مدیر سابق کمپین انتخاباتی، داماد و پسر بزرگ او با یک وکیل روسی مرتبط با کرملین دیدار کردند.

نیویورک تایمز به نقل از اسناد محرمانه دولتی و مصاحبه‌هایی که با افراد مطلع از این اسناد صورت گرفته بود، گزارش داد، این نشست که در تاریخ ۹ ژوئن سال ۲۰۱۶ در برج ترامپ در منهتن صورت گرفت نخستین نشست خصوصی تایید شده میان نزدیکان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و یک تبعه روس نزدیک به کرملین است.

سناتور دایان فاینستاین دموکرات هم به سی‌ان‌ان گفت، پسر ارشد ترامپ و رئیس سابق ستاد او در جلسه علنی کمیته‌های سنا شهادت خواهند داد. به گفته فاینستاین، رابرت مولر رئیس کمیته ویژه‌ای که درباره دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ و احتمال همدستی میان مسکو و کمپین ترامپ تحقیق می‌کند، گفته است که دونالد ترامپ جونیور و پل مانافورت برای شهادت دادن آزاد هستند.

فاینستاین جزو دموکرات‌های ارشد کمیته قضایی سناست که این نهاد هم تحقیقات درباره روسیه را پیگیری می‌کند.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۴۰۰۷
نام شما

آدرس ايميل شما