۰
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۰

دیدار نماینده سازمان ملل با لاوروف در مسکو

دیدار نماینده سازمان ملل با لاوروف در مسکو
دیدبان روسیه: وزیر خارجه روسیه با نماینده ویژه سازمان ملل در لیبی دیدار و درباره اوضاع لیبی و حل بحران آن گفت‌وگو کرد. فرستاده سازمان ملل از طرح نقشه راه جدید برای لیبی خبر داد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با غسان سلامه، نماینده ویژه سازمان ملل در لیبی که اکنون به مسکو سفر کرده، دیدار کرد.

براساس بیانیه وزارت خارجه روسیه در این دیدار اوضاع لیبی و حل و فصل بحران این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سلامه در این دیدار گفت: طرح نقشه راه جدید درباره لیبی در ۲۰ سپتامبر در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل ارائه خواهد شد که شامل اصلاح توافقنامه سیاسی است و به انتخابات گسترده ختم می‌شود.

فرستاده سازمان ملل به لیبی تاکید کرد، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل از طرح نقشه برون رفت از بحران کنونی لیبی صحبت خواهد کرد.

سلامه خاطرنشان کرد، طرح با تعدیل توافقنامه صخیرات مصوب سال ۲۰۱۵ آغاز شده و با برگزاری انتخابات گسترده همگام با عبور از مراحل انتقالی ضروری خاتمه می‌یابد.

سلامه افزود: چندین پیام را به رهبران روسیه منتقل کرده‌ام که مهمترین آن این است که لیبیایی‌ها نیاز به کمک دارند تا از پیچیدگی دوران انتقالی عبور کنند و به کشوری متشکل از سازمان‌ها برسند، اما پیام دوم من درخواست لیبیایی‌ها از جامعه جهانی برای توافق بر سر یک برنامه مشخص بود و سوم اینکه ادامه اوضاع به نفع هیچ کس چه در سطح داخلی و چه خارجی نیست.

فرستاده سازمان ملل تاکید کرد، طی یک ماه و نیمی که در لیبی گذرانده توانسته با صدها لیبیایی‌ دیدار کند و اکنون به نمایندگی از آنها صحبت می‌کند.

وی درباره جنگ علیه تروریسم از قدرت لیبیایی‌ها در مقابله با تروریسم و تروریست‌ها تقدیر کرد و افزود: آنها در برابر تروریسم منسجم هستند و من از این مساله استقبال می‌کنم.

نماینده سازمان ملل در لیبی خاطرنشان کرد، سازمان ملل از تمام طرف‌های شرکت کننده در روند سیاسی خواهد خواست فورا و صریح سازمان‌های کشور را منسجم سازند و متحد شوند.

وی درباره تحریم‌های بین‌المللی علیه لیبی نیز گفت: ما با کمیته تحریم‌ها برای بررسی اینکه آیا زمان بازنگری در این تحریم‌ها رسیده یا نه در ارتباط مداوم هستیم و برخی کشورها درباره تحریم‌های تحمیلی و بلوکه شدن پول‌ها، واردات سلاح و غیره تا حدودی موضعی سرسخت دارند. بازگشت موسسات کشور به قانع کردن این کشورها در زمینه برداشتن تحریم‌های تحمیلی می‌انجامد.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۴۵۶۸
نام شما

آدرس ايميل شما