۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹

«شکلات» بهترین فیلم کوتاه جشنواره روسیه شد

«شکلات» بهترین فیلم کوتاه جشنواره روسیه شد
دیدبان روسیه: این فیلم کوتاه داستان پسر هشت ساله روستایی به نام احمد است که در راه رفتن به مدرسه به طور اتفاقی با پیرزنی آشنا می شود.داستان از این قرار است که احمد در راه مدرسه در کوچه به زمین می خورد، با صدای گریه او پیرزنی که مادر شهید نیز است از خانه اش بیرون می آید و او را دلداری داده و سر و وضع اش را مرتب می کند و در آخر به او شکلاتی هدیه می دهد.

در ادامه، این مسئله که به مذاق احمد خوش آمده بود هر روز به بهانه گرفتن شکلات تکرار می شود تا اینکه بالاخره دیگر یک روز خبری از پیرزن مهربان نمی شود.

این فیلم کوتاه ۱۵ دقیقه ای در مدت یکماه در روستای ولدیان خوی تصویربرداری می شود و حمیدرضا مصطفایی و پرویز ضیا حسینی در آن به هنرنمایی پرداخته اند، فیلمبردای این اثر نیز توسط محمد مستوفی انجام شده است.

در این جشنواره ۱۵ اثر برتر از کشورهای مختلف جهان از جمله کانادا، چین، قزاقستان، روسیه، آلمان و ایران در بخش فیلم های داستانی کوتاه این جشنواره به رقابت با هم پرداختند.

آق گول، شپه، بولود و آوای کودکان قدس از جمله فیلم های داستانی است که کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی آنها توسط حیدری انجام شده است.

کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی مستندهای سولوک، طلای چی چست، آغاج، اویونلار و یایلاق نغمه لری نیز توسط وی انجام گرفته است.

فیلم آق گول پیش تر به عنوان بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره بین المللی جمهوری آذربایجان انتخاب شده بود.

مهدی حیدری دانش آموخته رشته صدابرداری از دانشگاه صدا و سیماست.

جشنواره بین المللی زیروپلاس روسیه از هشتم تا پانزدهم مهر سالجاری در این کشور برگزار شد.
 
منبع: مهر


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۴۸۳۲
نام شما

آدرس ايميل شما