۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷

ترامپ همچنان عروسک خیمه شب بازی پوتین است

ترامپ همچنان عروسک خیمه شب بازی پوتین است
دیدبان روسیه: هیلاری کلینتون گفت هنوز هم بر سر این حرفش در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ هست که گفته بود اگر ترامپ پیروز شود "عروسک خیمه‌شب بازی" پوتین خواهد بود.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا و رقیب دموکرات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری این کشور در مصاحبه‌ای با پایگاه خبری "Mother Jones" در پاسخ به این سوال که آیا همچنان بر ادعای مطرح شده در مناظره‌های ریاست جمهوری سال گذشته پابرجاست، گفت: من نمی‌دانم که چگونه رئیس جمهوری آمریکا با توجه به تمامی نگرانی‌ها درباره مساله انتخابات در دیداری که اخیرا با پوتین داشته حرفای او را درباره دخالت نکردن در انتخابات باور کرده است.

ترامپ گفته بود: هر زمانی که پوتین مرا می‌دید، می‌گفت من این کار را نکردم و من واقعاً بر این باورم که به من راست می‌گفت.

هیلاری کلینتون در ادامه مصاحبه‌اش با اشاره به اظهارنظرهای اخیر ترامپ گفت: قکر نمی‌کنم او تا این حد ساده‌لوح باشد . بلکه فکر می‌کنم او امیوار است که ما احمق و ساده لوح باشیم یا حداقل کسانی که حامی او هستند اینطور باشند اما این یک حمله سایبری جدی به آمریکا است.

کلینتون در ادامه مصاحبه خود با اشاره به اینکه نگران مشروعیت انتخابات ۲۰۱۶ آمریکاست، گفت: من بر این باورم که روشی برای التیام نگرانی‌ها در مورد سیاست‌های آمریکا وجود ندارد. اقداماتی از سوی دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا درباره ارائه مواردی در استیضاح رئیس جمهور نیز مطرح شده است اما روشی برای این منظور در این سیستم نداریم. به همین دلیل است که من به دنبال کمیسیون مستقل برای این منظور هستم. من فکر می‌کنم که ما باید این تحقیقات را ادامه دهیم. مساله مطرح کردن استیضاح ترامپ هنوز در مراحل اولیه خود است.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا همچنین اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا به انتقادهای پس از انتخابات از جانب هیلاری کلینتون به شدت وسواس پیدا کرده است.

وی ادامه داد: من می‌خواهم همچنان به انتقادهای علیه ترامپ ادامه دهم. او مدت زیادی را صرف توئیت کردن و بازی گلف می‌کند صادقانه بگوییم چطور میان گلف و توئیت، کاری انجام می‌شود؟ اصل موضوع این است.

اظهار نظرهای هیلاری کلینتون پس از آن مطرح شد که ترامپ در توئیتی بار دیگر به هیلاری کلینتون انتقاد کرده و او را بهترین و بزرگترین بازنده در تمامی دوران‌ها خواند.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۰۶۵
نام شما

آدرس ايميل شما