۰
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷

دیدگاه شهروندان روسیه در خصوص تعداد فرزندان

دیدگاه شهروندان روسیه در خصوص تعداد فرزندان
دیدبان روسیه: تحقیقات نشان می دهد که 54 درصد از شهروندان روسیه اقدامات دولت در رابطه با افزایش تولد را کافی نمی دانند.

به گزارش دیدبان روسیه به نقل از ریانوستی، مطابق نظرسنجی مرکز مطالعات افکار عمومی روسیه، حدود 63 درصد افراد بر این عقیده هستند که برای افزایش میزان تولد در کشور باید به میزان قابل توجهی، رفاه مالی خانواده ها بهبود یابد. همچنین 27 درصد اذعان داشتند که افزایش رفاه مالی بعید است کمکی به افزایش نرخ تولد در روسیه کند و لازم است سبک و شیوه  زندگی مردم تغییر یابد.

بر اساس داده های این نظرسنجی، اکثر شهروندان روسیه با ایده رئیس جمهور در حوزه سیاست های اجتماعی جمعیت شناسی کاملا آشنا هستند. نزدیک به 91 درصد جامعه آماری از تمدید و گسترش برنامه کمک هزینه برای مادران اطلاع داشتند، 87 درصد به شنیده های خود درخصوص پرداخت های ماهیانه هنگام تولد فرزند اول اشاره کردند. 75 درصد از برنامه وام مسکن برای فرزندهای دوم و سوم صحبت کردند.

 49 درصد جامعه آماری، اقدامات صورت گرفته را صحیح دانسته، اما معتقد بودند این اقدامات برای افرایش میزان زاد و ولد کافی نخواهد بود، 38 درصد این اقدامات را کمکی حقیقی و کارآمد در این راستا برشمردند. 6 درصد این اقدامات را بی تاثیر دانسته و از حصول نتیجه تردید داشتند.

طبق این نظرسنجی 40 درصد از شهروندان روسیه میل به داشتن دو فرزند، 28 درصد آمادگی برای داشتن سه فرزند، 14 درصد چهار و بیش از چهار فرزند و 7 درصد  علاقه خود به داشتن یک فرزند را اعلام کرده اند.

منبع: جامعه و فرهنگ روسیه* به نقل از ریانووستی

*این مطلب توسط دیدبان روسیه ویرایش و سپس منتشر شده است.


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۵۱۷
مرجع : جامعه و فرهنگ روسیه امروز
نام شما

آدرس ايميل شما