۰
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸

لاوروف: مسکو به دنبال راه‌هایی برای بهبود روابط با آمریکاست

لاوروف: مسکو به دنبال راه‌هایی برای بهبود روابط با آمریکاست
دیدبان روسیه: وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد، مسکو آماده است تا تنها در شرایط برابر راه‌هایی را برای بهبود روابط دوجانبه‌اش با آمریکا در نظر بگیرد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه "روسیا 1" تاکید کرد: مسکو برای هر چارچوبی که در آن واشنگتن تمایل به بهبود روابط دوجانبه داشته باشد، آماده است اما بدون شک این اقدام باید بر مبنای برابری و بدون هیچ پیش شرطی صورت گیرد.

وی گفت: ما بارها در چارچوب مکاتبات منظم‌مان با رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا گزینه‌های ویژه‌ای را پیشنهاد داده‌ایم. ما پیشنهادات خود را درباره اینکه چطور می‌توانیم از شر این وضعیت خطرناک و احمقانه خلاص شویم، مطرح کرده‌ایم. در اکثر موارد هیچ واکنش متقابلی دریافت نکرده‌ایم.

در همین حال لاوروف به تعدادی از استثناهای مثبت در روابط کنونی روسیه – آمریکا اشاره کرد که شامل همکاری در سوریه در بخش نظامی برای جلوگیری از وقوع رویدادهای غیرعمدی و حل بحران سوریه می‌شود.

وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد: برخلاف آمریکا که در تلاش است دیگر کشورهای ناتو را با ما دشمن کند تا روسیه را یک تهدید تلقی کنند، ما متحدانمان را علیه دیگر کشورها تحریک نمی‌کنیم.

وی گفت: این یک تفاوت بزرگ میان ما و آمریکا است که در سال‌های اخیر از جانب واشنگتن اجرا شده و نه تنها متحدانش بلکه بسیاری دیگر از کشورها در مناطق مختلف را با مسکو دشمن کرده و مانع توسعه روابط خوب میان روسیه و آنها شده است.

به گفته لاوروف پروژه‌های مشترک ویژه و متعدد با آمریکا می‌تواند فرصت برای غلبه بر مشکلات کنونی در روابط واشنگتن -  مسکو را افزایش دهد.

وی گفت: واشنگتن خواهان همکاری با مسکو در مسائل مرتبط با ایستگاه‌ فضایی بین‌المللی و خرید موتورهای موشکی روسی است.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۶۱۰
نام شما

آدرس ايميل شما