۰
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳

هیچ مدرکی دال بر مداخله روسیه در انتخابات آمریکا وجود ندارد

هیچ مدرکی دال بر مداخله روسیه در انتخابات آمریکا وجود ندارد
دیدبان روسیه: کرملین اعلام کرد که هیچ مدرک مستدلی درباره اینکه دولت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا دخالت کرده است، وجود ندارد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران گفت: هنوز هیچ مدرک قابل توجهی درباره اینکه روسیه در انتخابات آمریکا مداخله کرده باشد، وجود ندارد.

 روز جمعه آمریکا 13 تبعه روسی را که یکی از آنها از نزدیکان ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه و سه شرکت روسی هستند به جرم اینکه در  انتخابات سال 2016 آمریکا به دونالد ترامپ کمک کرده‌اند، دستگیر کرد.

پسکوف گفت:‌ هیچ نشانه‌ای از اینکه دولت روسیه در انتخابات آمریکا نقش داشته است وجود ندارد، ولی حکم بازداشتی آمریکا فقط به شهروندان روسی اشاره می‌کند. به همین خاطر است که ما تاکید داریم که چنین مدارکی بی اساس و به هیچ عنوان جامع و قانونی نیستند و ما با آن مخالفیم.

سخنگوی کرملین همچینن اظهار کرد که روسیه دخالتی نکرده است و عادت هم ندارد که در امور کشورهای دیگر مداخله کند و اکنون هم این کار را نمی‌کند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ اتهامات آمریکا علیه روسیه را مشتی حرف مفت و توهمات خوانده بود.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۶۵۹
نام شما

آدرس ايميل شما