۰
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹

استولتنبرگ: روسیه تهدیدی برای هیچ عضو ناتو نیست

استولتنبرگ: روسیه تهدیدی برای هیچ عضو ناتو نیست
دیدبان روسیه: دبیرکل ناتو گفت، کشورهای عضو این ائتلاف نظامی به دنبال همکاری با روسیه در منطقه شمالگان هستند.

دبیرکل ناتو در مصاحبه با مجله فارن پالسی همچنین  در پاسخ به سوالی در این باره که آیا ناتو باید با اقدامات نظامی روسیه در شمالگان مقابله کند یا خیر، گفت: ما شاهد تنش‌های رو به رشد در قطب شمال هستیم اما برای کاهش این تنش‌ها و ایجاد همکاری چندین دهه است که با ناتو همکاری داشته‌ایم.

وی ادامه داد: حتی در دوران جنگ سرد نیز ما شاهد همکاری میان متحدان ناتو با شوروی در شمالگان بودیم. حالا نیز باید این مساله را ادامه دهیم.

دبیرکل ناتو همچنین به این مساله اشاره کرد که ائتلاف نظامی مذکور روسیه را تهدیدی علیه کشورهای عضو نمی‌داند وی گفت: از جانب مسکو علیه هیچ یک از متحدان ناتو تهدیدی دیده نمی‌شود. ما همواره درباره اوضاع پیچیده موجود گمانه‌زنی‌های لازم را داریم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ائتلاف ناتو با آنچه که روسیه در کشورهای حوزه بالتیک انجام داد و در اوکراین نیز به وقوع پیوست، رویارویی می‌کند یا خیر گفت: چیزی که می‌توانم بگویم این است که آنچه در شبه جزیره کریمه و اوکراین رخ داد باعث ایجاد واکنشی از سوی تمامی کشورهای عضو ناتو شد چون این ائتلاف برای دفاع و حفاظت از تمامی متحدان در برابر هرگونه تهدید در آنجا حضور دارد.

استولتنبرگ همچنین گفت: ناتو گروه‌های نظامی خود را برای نخستین بار در این بخش از اروپا مستقر کرد. هدف از حضور ما برای بروز درگیری نیست بلکه برای جلوگیری از وقوع یک جنگ است.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۶۶۵
نام شما

آدرس ايميل شما