۰
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸

افتتاح سازمان مذهبی اسلامی در منطقه لنینگراد

افتتاح سازمان مذهبی اسلامی در منطقه لنینگراد
دیدبان روسیه: در شهر لوگا منطقه لنینگراد سازمان محلی-مذهبی مسلمانان ثبت و تاسیس گردید. سازمان محلی-مذهبی مسلمانان شهر لوگا دومین سازمان مذهبی اسلامی ثبت شده در منطقه لنینگراد است.

دومین سازمان مذهبی -اسلامی ثبت شده در منطقه لنینگراد افتتاح شد. فعالان مذهبی-اسلامی منطقه لنینگراد، سن پترزبورگ، ناتالیا تامبیوا رئیس دفتر اداره دینی مسلمانان سن پترزبورگ و منطقه لنینگراد، و دمیر حسین اف رئیس شورای علما از جمله افراد حاضر در مراسم افتتاحیه این سازمان مذهبی اسلامی بودند.

ایشبالا ابوساروف رئیس سازمان محلی مذهبی اسلامی اسناد مروبط به عضویت این سازمان در ترکیب سازمان سنت پترزبورگ را دریافت نمود. در این مراسم، رئیس شورای علما اظهار داشت:« در منطقه لنینگراد دومین سازمان مذهبی اسلامی دایر گردید تا به ترویج مذهب اسلام حقیقی و روشنگری بپردازد».

ایشبالا ابوساروف رئیس سازمان محلی مذهبی-اسلامی اظهار داشت که نیل به این مهم با تلاش های مستمر طی چند سال به نتیجه رسیده است. سال های زیادی است که در این منطقه مسلمانان زندگی می کنند، در این منطقه قبرستان اسلامی وجود دارد که قدمت آن مربوط به اواسط قرن نوزده است. ساکنین مسلمان این منطقه با سلوک مذهبی خود باعث برقراری صلح و تفاهم شده اند.

ایشان افزود در شرایط کنونی که برخی با سوء استفاده از مذهب به ترویج عقاید غیرمذهبی و غیرانسانی می پردازند، تاسیس چنین مراکز اسلامی و ثبت قانونی آن  با هدف تبلیغ دین و روشنگری گام مهمی در شناساندن صحیح دین و ایجاد امنیت است.

گفتنی است که ثبت رسمی سازمان محلی مذهبی-اسلامی در تاریخ 16 ژانویه سال 2018 با تصمیم نمایندگی وزارت دادگستری فدراسیون روسیه در منطقه لنینگراد مصوب گردید.

منبع: جامعه و فرهنگ روسیه امروز به نقل از اداره دینی مسلمانان سن پترزبورگ


 
کد مطلب: ۵۷۴۳
مرجع : مجله جامعه و فرهنگ روسیه امروز
نام شما

آدرس ايميل شما