۰
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵

سفر وزیر فرهنگ روسیه به قطر

سفر وزیر فرهنگ روسیه به قطر
دیدبان روسیه: "ولادیمیر مدینسکی" وزیر فرهنگ روسیه طی روزهای ۲۴ و ۲۵ فوریه به قطر سفر کرده بود که به موجب آن مراسم افتتاحیه «سال متقابل فرهنگی روسیه و قطر» برگزار شد؛ از جمله برنامه های این مراسم، برگزاری کنسرتی در خانه اپرا و برنامه گروه رقص ملی ایگور مویسیف بود.

به گزارش وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه، در چارچوب سفر رسمی وزیر فرهنگ این کشور، نشست کاری با حضور "صلاح بن غانم العلی" وزیر فرهنگ و ورزش قطر برگزار شد که طی آن مسائل مربوط به فعالیت ها و همکاری آموزشی-فرهنگی، در چارچوب سال فرهنگ متقابل مورد بحث قرار گرفت.

امضای بیانیه مشترک همکاری بین این وزارتخانه ها در چارچوب برنامه های ششمین انجمن بین المللی فرهنگی سن پترزبورگ صورت پذیرفت.
 
ولادیمیر مدیسنکی وزیر فرهنگ روسیه در این خصوص گفت: "ما اطلاعات اندکی در خصوص کشور قطر داریم و من معتقدم که آنها نیز در مورد روسیه اطلاعات چندانی ندارند. در این میان همکاری بشردوستانه به ایجاد فضای لازم از درک و اعتماد متقابل می انجامد و از سوی دیگر تقویت مناسبات توریستی و روابط اقتصادی میان کشور ها را به همراه خواهد داشت."

گفتنی است که روسای گالری هنری تریتیاکوفسکی، موزه دولتی شرق و انجمن صنایع دستی ملی روسیه در این مذاکرات وزیر فرهنگ روسیه را همراهی می کردند.

منبع: جامعه و فرهنگ روسیه امروز[*] به نقل از سایت وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه
[*] این خبر ابتدا توسط سایت دیدبان روسیه ویرایش و سپس منتشر شده است.

پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۷۴۴
مرجع : مجله جامعه و فرهنگ روسیه امروز
نام شما

آدرس ايميل شما