۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸

پوتین: هرگز کریمه را به اوکراین پس نخواهم داد

پوتین: هرگز کریمه را به اوکراین پس نخواهم داد
دیدبان روسیه: رئیس‌جمهور روسیه در مستند جدیدی که در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور منتشر شده تاکید کرده که تحت هیچ شرایطی شبه جزیره کریمه را به اوکراین پس نخواهد داد.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در جریان این مستند دو ساعته جدید تحت عنوان "پوتین" به خبرنگاری که از وی پرسید آیا شرایطی وجود دارد که تحت آن رهبر روسیه آماده باشد تا از شبه جزیره کریمه دست بکشد، گفت: آیا شما عقلتان را از دست داده‌اید؟! چنین شرایطی وجود ندارد و نخواهد داشت.

پس از انقلاب حمایت شده از سوی غرب که باعث سرنگونی دولت تحت حمایت کرملین در کی‌یف شد، روسیه در سال 2014 میلادی شبه جزیره کریمه اوکراین را به روسیه الحاق کرده و از شبه‌نظامیان روس زبان در شرق اوکراین حمایت کرد. الحاق این شبه جزیره به روسیه منجر شد تا در بحبوحه جدی‌ترین بحران در روابط مسکو با غرب از زمان پایان جنگ سرد، آمریکا و اروپا تحریم‌هایی را علیه مسکو اعمال کنند.

این مستند به تهیه کنندگی آندری کوندراشف، خبرنگار روس و سخنگوی کمپین پوتین شامل چندین مصاحبه با تعدادی از متحدان و دوستان پوتین است، از جمله گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان و سرگئی رولدوگین، نوازنده ویولن سل و دوست دوران بچگی پوتین که در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه در تاریخ 18 مارس (27 اسفند) منتشر شده است.

ایگور سچین، مدیر اجرایی غول نفتی روسنفت در جریان این مصاحبه گفت: نزدیک به 30 سال است که تحت رهبری پوتین در سمت‌های مختلف خدمت کرده‌ام و می‌توانم بگویم که ولادیمیر پوتین یک فرد کاملا دقیق و محتاط است.

وی افزود: صادقانه باید بگویم که در طی این سال‌ها هیچ اشتباهی از او مشاهده نکرده‌ام‌. پوتین در تصمیم‌گیری‌هایش بسیار دقیق و محافظه‌کار است.

پوتین در جریان این مستند در رابطه با مسائل مختلف از جمله خانواده، ‌دوران کودکی،‌ علائق و شادی‌هایش صحبت می‌کند و تاکید دارد که فردی کاملا بخشنده است.

وی گفت: من بخشنده هستم اما نه در رابطه با همه چیز. به طور مثال خیانت را هرگز نمی‌بخشم.

منبع: ایسنا

پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۷۶۹
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما