۰
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵

درخواست انگلیس برای برگزاری جلسه شورای امنیت درباره مناقشه اسکریپال

دیدبان روسیه:‌ انگلیس خواستار برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل در هفته آینده شده تا طی آن گزارش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی را در خصوص پرونده مسمومیت جاسوس دوجانبه سابق روس و دخترش بررسی کنند.
 
به گزارش خبرگزاری راشاتودی، سازمان منع سلاح‌های شیمیایی گزارشی را در خصوص تحلیل‌های خود در پرونده مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق روس و دخترش یولیا منتشر کرده که یافته‌های انگلیس درباره عامل عصبی استفاده شده در این مسمومیت را تایید می‌کند.

با این وجود این گزارش مدرکی را درباره اینکه این ماده از کجا آمده، ارائه نکرده و از ادعای انگلیس درباره دست داشتن روسیه در این اقدام حمایت نمی‌کند.

هیئت نمایندگان انگلیس در سازمان ملل برگزاری جلسه‌ شورای امنیت را در خصوص بررسی این گزارش خواستار شده است. این هیئت انگلیسی در توییتر خود نوشت: پیش‌بینی می‌کنیم که این جلسه،‌ هفته آینده برگزار شود.

آزمایش‌های چهار آزمایشگاه وابسته به سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، یافته‌های انگلیس را تایید می‌کند و اذعان دارد که عامل عصبی به کار رفته در این حمله "خلوص بالایی" داشته است.

روسیه پیوسته دست داشتن در این اقدام را تکذیب کرده است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز اظهار کرده است که انگلیس به خاطر اتهاماتش علیه روسیه باید از این کشور عذرخواهی کند.

سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، چهارشنبه آینده جلسه‌ای ویژه را برای بررسی یافته‌هایش در خصوص این پرونده تشکیل خواهد داد.پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۸۷۹
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما