۰
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۸

انگلیس: حمله اخیر به سوریه با هدف بر هم زدن برنامه‌های استراتژیک روسیه نبود

انگلیس: حمله اخیر به سوریه با هدف بر هم زدن برنامه‌های استراتژیک روسیه نبود
دیدبان روسیه: وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد، عملیات نظامی توسط انگلیس، فرانسه و آمریکا به هیچ وجه با هدف برهم زدن برنامه‌های استراتژیک روسیه در سوریه نبوده است.

گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد: این اقدام متحدانه محدود و متناسب بود. این اقدام به معنای مداخله در جنگ داخلی، تلاش برای تغییر رژیم و یا برهم زدن برنامه های استراتژیک روسیه در این کشور جنگ زده نبوده است.

وی در ادامه تاکید کرد: راه حل سیاسی تنها راه برای حل بحران هفت ساله سوریه که به بهای جان هزاران نفر ادامه یافته، است. انگلیس در کنار آمریکا برای حل این بحران تلاش می‌کند. ما تلاش‌های خود را برای ایجاد یک راه حل صلح آمیز ادامه خواهیم داد  و از کرملین می خواهیم که عضوی از طرف‌هایی باشد که به دنبال راه حل هستند نه اینکه خود به مشکل تبدیل شود.

این اظهارات در حالی مطرح شد که روز جمعه آمریکا، فرانسه و انگلیس دست به حملات موشکی علیه اهدافی در سوریه به بهانه پاسخ به حمله‌ شیمیایی در دومای سوریه زدند.

کشورهای غربی دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در دوما متهم کردند اما رهبران سوریه هر گونه دست داشتن خود در این حمله شیمیایی را رد کرده‌اند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ موشک در حملات بامداد شنبه علیه سوریه شلیک شد که اکثریت آنها از سوی سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ساقط گردید.

ولادیمیر پوتین این حملات موشکی را ناقض هنجارها و قوانین بین المللی دانست.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۸۸۶
نام شما

آدرس ايميل شما