۰
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵

واکنش ترامپ به خبرهای" تایید مداخله روسیه در انتخابات آمریکا"

واکنش ترامپ به خبرهای" تایید مداخله روسیه در انتخابات آمریکا"
دیدبان روسیه: مدیر سابق اف‌بی‌آی در کتابش می‌نویسد، واکنش اولیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به خبرهای تایید مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی تنها یک سوال بود: "شما متوجه شده‌اید که این مداخله هیچ تاثیری بر نتیجه انتخابات نداشته. درسته؟!"

در گزیده‌هایی از کتاب جیمز کومی، مدیر سابق اف‌بی‌آی تحت عنوان "وفاداری والاتر: حقیقت، دروغ و رهبری" که به دست خبرگزاری رویترز رسیده، کومی به تعریف جلسه‌ای که در آن مقامات ارشد به دونالد ترامپ درباره مداخله روسیه اطلاع دادند، می‌پردازد.

کومی در این کتاب که قرار است به زودی منتشر شود، می‌نویسد: به یاد می‌آورم که ترامپ بدون قطع کردن حرف مقامات کاملا به آنها گوش داد و تنها یک سوال پرسید که بیشتر شبیه یک بیانیه بود "اما شما متوجه شده‌اید که این مداخله هیچ تاثیری بر نتیجه انتخابات نداشته. درسته؟"

کومی در ادامه نوشت: اما مقامات هرگز به چنین نتیجه‌ای نرسیده بودند. چیزی که من متوجه شدم این بود که ترامپ و تیمش قرار بود کشوری را رهبری کنند که از سوی یک دشمن خارجی مورد حمله قرار گرفته بود اما آنها هیچ سوالی درباره تهدیدهایی که روسیه می‌تواند در آینده برای ما داشته باشد، نمی‌پرسیدند.

وی افزود: در حالی که مقامات ارشد اطلاعاتی در اتاق حاضر بودند، اعضای کمپین ترامپ شروع کردند به نقشه کشیدن درباره اینکه چطور در گزارش مربوطه خبرها را تغییر دهند و در آنها دست ببرند.

رئیس سابق اف‌بی‌آی می‌نویسد: آنها مشتاق بودند تا تاکید کنند که این مداخله هیچ تاثیری بر نتیجه انتخابات نداشته است. یعنی اینکه روس‌ها ترامپ را انتخاب نکرده بودند.

ترامپ بارها به خاطر اینکه روسیه را درخصوص مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی تحت فشار نگذاشته، مورد انتقاد قرار گرفته و دولتش نیز اغلب به عدم انجام اقدامات کافی برای حفاظت از سیستم‌های انتخاباتی آمریکا از حملات آتی متهم شده است.

تعداد زیادی از اعضای کمپین ترامپ نیز در تحقیقات کنونی بازرس ویژه آمریکا درخصوص تبانی احتمالی با عامل‌های دولت روسیه در جریان انتخابات سال 2016 میلادی گرفتار شده‌اند؛ اگرچه تاکنون هیچ اتهامی مربوط به توطئه و تبانی به آنها وارد نشده است.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۸۹۵
نام شما

آدرس ايميل شما