۰
تاریخ انتشار :
جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۱

مرکل در بحبوحه بحران سوریه با پوتین دیدار می‌کند

مرکل در بحبوحه بحران سوریه با پوتین دیدار می‌کند
دیدبان روسیه: صدراعظم آلمان که تا حدی روسیه را مقصر در حمله شیمیایی ادعایی در سوریه می‌داند قرار است به زودی با رهبر کرملین دیدار داشته باشد. کرملین هم می‌گوید، مسکو به‌رغم اختلافات به تماس‌های دوجانبه با برلین ادامه می‌دهد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان سه‌شنبه گفت "در آینده قابل پیش‌بینی" در بحبوحه افزایش تنش‌ها میان مسکو و غرب بر سر درگیری سوریه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دیدار خواهد کرد.

مرکل در پی تماس تلفنی با پوتین بخشی‌ از تقصیرها بابت حمله شیمیایی مشکوک در حومه دمشق را به گردن روسیه انداخت. مرکل سپس در کنفرانس خبری مشترک با همتایش از نیوزیلند گفت: "مسکو به عنوان متحد اسد مسوولیت مشترکی در استفاده از تسلیحات شیمیایی در خاک سوریه دارد."

کرملین اما در بیانیه مربوط به تماس تلفنی رهبران دو کشور به نشست احتمالی میان این دو مقام اشاره‌ای نکرد و تنها گفت حملات هوایی سه‌گانه آمریکا-انگلیس-فرانسه روند صلح سوریه را تهدید می‌کند.

در این بیانیه آمده است: رئیس‌جمهوری روسیه بار دیگر تاکید کرد اقدامات گروهی از کشورهای غربی که مرتکب اقدام تهاجمی علیه سوریه شدند، نقض فاحش هنجارهای بین‌المللی از جمله منشور سازمان ملل متحد است و متعاقبا سازش مسالمت‌آمیز بحران سوریه را ویران می‌کند.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۹۰۹
نام شما

آدرس ايميل شما