۰
تاریخ انتشار :
شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۴

ادعاهای ترامپ درباره جنجال روسپی‌ها در مسکو زیر ذره‌بین

ادعاهای ترامپ درباره جنجال روسپی‌ها در مسکو زیر ذره‌بین
دیدبان روسیه: یادداشت جدید مدیر اخراجی اف‌بی‌آی فاش می‌کند، رئیس‌جمهوری آمریکا مکررا ادعاهایی مبنی بر هم‌نشین شدن با روسپی‌ها در مسکو را با جدیت رد کرده و مدعی است در سفر سال ۲۰۱۳ به آنجا، حتی یک شب هم در پایتخت روسیه نمانده است.

جیمز کومی، مدیر سابق اف‌بی‌آی نوشت، در شام خصوصی با دونالد ترامپ مورخ ۲۷ ژانویه ۲۰۱۷ او با جدیت ادعاهایی مبنی بر هم‌نشینی با روسپی‌ها در مسکو را که در پرونده تحقیقات کریستوفر استیل، جاسوس سابق انگلیس ذکر شده بود، رد کرد و آن را "کاملا ساختگی" می‌خواند.

او در گفت‌وگو با کومی مدعی شد، با دستیارانش این مساله را بررسی کرده و متوجه شده است که در زمان حضور در روسیه برای ریاست بر مسابقات بانوی شایسته حتی یک شب هم در مسکو نمانده و "همان شب" عازم نیویورک شده است.

اما مدارک فاحشی وجود دارد که بی‌اساس بودن اظهارات ترامپ به مدیر سابق اف‌بی‌آی را فاش می‌کند؛ پست‌های شبکه‌های اجتماعی، تصاویر و حساب‌های کاربری دست‌کم دو تن از دستیارهای رئیس‌جمهوری آمریکا از جمله رئیس امنیتی سابق ترامپ نشان می‌دهد که او در هشتم نوامبر ۲۰۱۳ وارد مسکو شد و آن شب در هتل ریتز-کارلتن اقامت کرد و این شهر را بعد از اتمام مسابقات مربوطه در نهم نوامبر ترک کرد.

در حقیقت ترامپ پیشتر هم درباره تمایلش برای اقامت بیشتر در مسکو صحبت کرده بود. او سپتامبر ۲۰۱۵ در مصاحبه‌ای رادیویی با برنامه "شوی هاگ هیوت" گفته بود: من آن را تعطیلاتم در مسکو می‌دانم.

همچنین در کتاب دیوید کورن و مایکل ایزیکوف تحت عنوان "رولت روسی" آمده است، ترامپ در هشتم نوامبر ۲۰۱۳ به مسکو پرواز کرد و پس از مراسم‌هایی در ساعات اولیه بامداد نهم نوامبر وارد اتاقش در هتل مذکور شد و آنجا ماند. ترامپ در نهم نوامبر هنوز در مسکو بود و درباره اوقات خوشی که در آنجا سپری کرده، توئیت می‌کرد.  

کیت شیلر، مدیر امنیتی با سابقه ترامپ او را در این سفر همراهی می‌کرد و در پشت درهای بسته به سوالات کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا پاسخ داد. طبق گزارش‌های ان‌بی‌سی نیوز، نیویورک تایمز و سایر سازمان‌های خبری، شیلر به این کمیته گفت که در روز ورود یک روس ناشناس پیشنهاد فرستادن پنج روسپی به اتاق هتل را داده اما شیلر آن را رد کرد و نهایتا ترامپ تنها به رختخواب رفت.

اما یک منبع مطلع می‌گوید، شیلر پس از ورود ترامپ به اتاقش مدتی را در آنجا مانده و سپس رفته است. پس او نمی‌تواند با قاطعیت بگوید که ساعات پس از آن چه اتفاقی رخ داده است. اظهارات ظاهرا غلط کومی ثابت نمی‌کند که اتهامات درباره روسپی‌ها صحت دارد. کومی این هفته در مصاحبه‌هایی گفت نمی‌داند ادعای روسپی‌ها صحیح است یا خیر و در کتاب رولت روسی، استیل به دستیارانش گفت که ۵۰ درصد احتمال وقوع این واقعه وجود دارد.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
 
کد مطلب: ۵۹۱۳
نام شما

آدرس ايميل شما