۰
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۷

مسکو: شکایت دموکرات‌های آمریکا تلاشی برای توجیه شکست انتخاباتی‌شان است

مسکو: شکایت دموکرات‌های آمریکا تلاشی برای توجیه شکست انتخاباتی‌شان است
دیدبان روسیه: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، شکایت کمیته ملی دموکرات‌های آمریکا از کمپین ترامپ، دولت روسیه و ویکی‌لیکس به نظر تلاشی برای توجیه شکست دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: این وزارتخانه رسما از مساله شکایت مذکور مطلع نشده و اخبار آن را از رسانه‌ها شنیده است.

او افزود: چنانچه این اطلاعات صحت داشته باشند، به نظر می‌رسد که دموکرات‌ها برای توجیه شکست خودشان تلاش می‌کنند. هنوز بسیار زود است که درباره اقدامات مسکو در واکنش به این شکایت صحبت کنیم.

کمیته ملی دموکراتیک آمریکا (DNC) جمعه شکایتی چند میلیون دلاری علیه کمپین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، دولت روسیه و ویکی‌لیکس تنظیم کرد. طبق این شکایت‌نامه، کمپین ترامپ با مسکو برای هک کردن شبکه رایانه‌ای دی‌ان‌سی و انتشار ایمیل‌های آن از طریق ویکی‌لیکس تبانی کرده است.

تام پرز، رئیس کمیته ملی دموکرات‌های آمریکا در بیانیه‌ای گفت: حین کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ روسیه تهاجمی تمام‌عیار را علیه دموکراسی ما به راه انداخت و شریکی متمایل و فعال درون کمپین دونالد ترامپ پیدا کرد.  

در حالی که ادعاهای این شکایت به نظر بسیار جدی است، اما مدارک کمی در اثبات آن وجود دارند. دموکرات‌ها از ترامپ به عنوان متهم یاد نکردند اما به نام چهره‌های سرشناسی در تیم او که گمان می‌رود با وابستگانی مرتبط با مسکو دیدن کرده باشند، اشاره شده است.  

زاخارووا گفت: یک سال و نیم است که بازندگان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای توجیه شکست خودشان به برخی استدلال‌ها درباره توطئه و نفوذ خارجی متوسل شده‌اند. حال این فانتزی‌ها از تلویزیون به صحن دادگاه کشیده شده تا احساسات ضد روسی داغ شود.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۹۱۶
نام شما

آدرس ايميل شما