۰
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۴

پوتین به تدریج هزینه‌های نظامی را کاهش می‌دهد

پوتین به تدریج هزینه‌های نظامی را کاهش می‌دهد
دیدبان روسیه: براساس گزارشی از برنامه رئیس جمهوری روسیه، وی قصد دارد تا هزینه‌های خدمات درمانی، آموزش و زیرساخت‌ها را در شش سال آتی حدود ۱۶۲ میلیارد دلار افزایش و در عوض هزینه‌های نظامی را کاهش دهد.

یک منبع آگاه به این مساله گفت، این مبلغ براساس ملاحظات ارائه شده و در حکمی پس از مراسم تحلیف هفتم مه سال جاری میلادی پوتین رسما اعلام می‌شود.

این برنامه با هدف دستیابی به یک قطعیت در افزایش استانداردهای زندگی مردم روسیه در نظر گرفته شده است.

منابع آگاه همچنین اعلام کردند، منابع مالی اختصاص یافته برای ساخت و ساز و تعمیر جاده‌ها و همچنین سایر زیرساخت‌های حمل و نقل حدود یک سوم افزایش خواهد داشت.

۲۰ درصد افزایش در هزینه‌های درمانی و آموزش نیز بخشی از برنامه ولادیمیر پوتین محسوب می‌شود.

این افزایش به معنای این است که روسیه حدود ۱۱.۳ درصد از تولید ناخالص ملی خود را صرف زیرساخت‌ها، خدمات درمانی و آموزش در شش ساله آینده می‌کند درحالیکه این میزان در حال حاضر ۹ درصد است.

این منابع آگاه همچنین اعلام کردند، افزایش هزینه‌ها در این زمینه‌ها با کاهش هزینه‌ها در سایر بخش‌ها شامل دفاع و افزایش احتمالی مالیات همراه خواهد بود. همچنین چهار درصد مالیات بر خرید در میان سایر گزینه‌ها خواهد بود که البته این گزینه هنوز تایید نشده است.

در ژانویه سال جاری میلادی، روزنامه ودوموستی روسیه گزارش داد که دولت و وزرای کابینه روسیه مسؤول ارزیابی احتمالات افزایش هزینه‌های مربوط به خدمات درمانی، آموزش و زیر ساخت شده‌اند.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۹۲۳
نام شما

آدرس ايميل شما