۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۶

دیدار بوگدانف با سفیر عربستان

دیدار بوگدانف با سفیر عربستان
دیدبان روسیه: نماینده رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه با سفیر عربستان در مسکو دیدار و درباره راه‌های هماهنگ‌سازی فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی دو کشور در منطقه به بحث و بررسی پرداختند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، میخائیل بوگدانف، نماینده رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقا با رائد کرملی، سفیر عربستان در مسکو دیدار و گفت‌وگو کرد.

طبق بیانیه این وزارت‌خانه، در این دیدار بوگدانف و کرملی "ابعاد اصلی وضعیت به وجود آمده در خاورمیانه را جهت هماهنگ‌سازی رویکردهای مسکو و ریاض در سازمان ملل و دیگر نهادهای بین‌المللی مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در بیانیه مذکور به افزایش سطح هماهنگی‌ها میان روسیه و عربستان در زمینه‌های مختلف اشاره شده که از جمله مهم ‌ترین آنها هماهنگی در زمینه تثبیت قیمت نفت است. عربستان یکی از اعضای اصلی و مهم سازمان اوپک است، این کشور به همراه تعدادی دیگر از کشورهای خارج از اوپک از جمله روسیه سازمانی موسوم به اوپک پلاس را با هدف تثبیت در بازار نفت تاسیس کرده‌اند. این کشورها اواخر سال ۲۰۱۶ در شهر وین، پایتخت اتریش توافق کردند جهت ایجاد ثبات در بازار نفت استخراج نفت تا حدود ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

همچنین در این بیانیه آمده است، دو طرف در زمینه سرمایه‌گذاری‌های مشترک به توافق رسیدند.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در اکتبر گذشته در مصاحبه‌ای با روزنامه فایننشال تایمز اعلام کرد، صندوق مشترک روسیه و عربستان برای سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری در یکی از بزرگترین شرکت‌های حفاری در روسیه برنامه‌ریزی می‌کند.
 
منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۹۴۷
نام شما

آدرس ايميل شما