۰
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵

روسیه: آمریکا بین مذاکره با طالبان و جنگ انتخاب کند

روسیه: آمریکا بین مذاکره با طالبان و جنگ انتخاب کند
دیدبان روسیه: روسیه اعلام کرد، آمریکا یا مذاکره مستقیم با طالبان کند و یا در سال‌های پیش‌رو با جنگی "خسته کننده و خونین" در افغانستان مواجه می‌شود.
 
به گزارش شبکه بلومبرگ، ضمیر کابولوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در افغانستان اعلام کرد: خودداری آمریکا برای مذاکره با طالبان که کنترل ۴۰ درصد از خاک افغانستان را برعهده دارد، "غیرقابل قبول" است. زیرا در صورت نبود چنین ارتباطی جنگ و خونریزی برای سال‌های آینده ادامه خواهد داشت.

اشرف غنی، رئیس‌جمهور مورد حمایت آمریکا در ماه فوریه پیشنهاد مذاکرات بدون پیش شرط با طالبان را داده بود اما نمایندگان طالبان اعلام کردند که نمی‌خواهند با "یک دولت دست نشانده آمریکا" بدون اینکه با آمریکا مذاکره کرده باشند، گفت‌وگو کنند.

دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، روسیه را به مسلح کردن طالبان متهم می‌کند اما روسیه این اتهامات را رد کرده است.

کابولوف در بخش دیگری از اظهاراتش هشدار داد احتمال افزایش اراضی تحت کنترل طالبان وجود دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تصویر مشابهی با دوران جنگ شوروی در افغانستان وجود دارد. افزایش ۵۰۰۰ حتی ۵۰ هزار سرباز حاضر در افغانستان هیچ کمکی نمی‌کند و باعث بهتر شدن وضعیت نمی‌شود.

در حال حاضر، روسیه بر این باور است که داعش تهدید رو به رشدی در افغانستان است. با این حال آمریکا، روسیه را متهم می‌کند که مسکو در حال بزرگنمایی قدرت داعش در افغانستان بوده تا بدین شکل بتواند اقدامات طالبان را مشروع کرده و با نفوذ آمریکا مقابله کند.

منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۵۹۶۸
نام شما

آدرس ايميل شما