۰
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶

یک سوم جوانان روسیه تمایل به زندگی در خارج دارند

یک سوم جوانان روسیه تمایل به زندگی در خارج دارند
دیدبان روسیه: تحقیقات مرکز مطالعات افکار عمومی روسیه نشان می دهد که تقریبا یک سوم جوانان جوانان این کشور تمایل به زندگی در خارج دارند.

به گزارش دیدبان روسیه به نقل از روزنامه کامرسانت، اکثر نظردهندگان مرکز مطالعات افکار عمومی روسیه همچون گذشته، قصد خارج رفتن ندارند.

به این سوال که آیا شما تمایل به زندگی در خارج دارید یا نه؟ ۸۸ درصد پاسخ منفی و ۱۰ درصد پاسخ مثبت دادند و ۲ درصد پاسخی ندادند. با این وجود در بین شهروندان ۱۸ تا ۲۴ ساله روسیه تعداد افرادی که تمایل به زندگی در خارج از کشور دارند تا ۳۱ درصد افزایش یافته است (سال گذشته ۲۵ درصد بود).

اما طی یک سال گذشته، تعداد شهروندان روسیه که تمایل به زندگی در خارج را را دارند و اقدامی نمی کنند از ۵۱ درصد به ۴۱ درصد کاهش یافته است.

۲۶ درصد از نظر دهندگان اطلاعاتی را در مورد کشور مورد نظر جمع آوری می کنند، ۲۲ درصد زبان خارجی یاد می گیرند، ۲۱ درصد با آشنایانی که در خارج زندگی می کنند، مشاوره می نمایند و ۱۹ درصد پول خود را برای سفر ذخیره می کنند.

از سال ۲۰۱۶ تعداد شهروندان روسیه که می گویند آشنایانشان طی پنج سال گذشته به خارج رفته اند از ۲۰ درصد به ۲۶ درصد رسیده است. در بین افرادی که تمایل به ترک روسیه دارند، ۱۶ درصد علاقه به زندگی در آلمان، ۷ درصد در آمریکا، ۶ درصد در اسپانیا و ۵ درصد در کانادا دارند.

منبع: روزنامه کامرسانت
کد مطلب: ۶۰۱۲
نام شما

آدرس ايميل شما