۰
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
گنادی گاتیلوف:

خروج آمریکا از شورای حقوق بشر موجب بهبود جو حاکم بر آن شد

خروج آمریکا از شورای حقوق بشر موجب بهبود جو حاکم بر آن شد
دیدبان روسیه: "گنادی گاتیلوف" نماینده روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل در اظهاراتی در خصوص خروج آمریکا از این شورا گفت: با خروج آمریکا، جو همکاری ها در شورای حقوق بشر سازمان ملل بسیار سازنده تر شده ودیگر جو سیاسی بر آن کمتر حاکم است.

به گزارش تاس، گاتیلوف که در جمع خبرنگاران صحبت می کرد در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل چه تاثیراتی داشته است گفت: با خروج آمریکا از شورای حقوق بشر فضای تقابل و جبهه گیری در آن کاهش یافته و جو همکاری ها بسیار سازنده تر شده است.

در اواخر خرداد ماه سال جاری "نیکی هیلی" نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اعلام کرد، کشورش به دلیل «جانبداری‌های نهادینه» شورای حقوق بشر علیه اسرائیل از این شورا خارج می شود و در صورتی که شورای حقوق بشر دست به اصلاحات بزند، آمریکا به این نهاد بین‌المللی بازخواهد گشت.

هیلی همچنین شورای حقوق بشر را به خصومت بی‌پایان با رژیم صهیونیستی متهم کرد و گفت: این نهاد در سال میلادی جاری پنج قطعنامه علیه اسرائیل تصویب کرده که بیش از پنج برابر تعداد قطعنامه‌هایی است که در مجموع علیه کره شمالی، ایران و سوریه به تصویب رسانده است.

منبع: مهر


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۶۰۲۴
نام شما

آدرس ايميل شما