۰
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۹

تحلیل روزنامه کامسامولسکایا پراودا از سفر نتانیاهو به روسیه

تحلیل روزنامه کامسامولسکایا پراودا از سفر نتانیاهو به روسیه
دیدبان روسیه: هیچ رهبر خارجی مثل بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تا این حد مکرر برای دیدار با ولادیمیر پوتین به روسیه نمی آید. آنها بهمراه یکدیگر در مرکز یهودی تسامح و در هنگ جاودان و بسیاری از مکانهای مهم برای هر دو کشور حضور داشتند.

به گزارش دیدبان روسیه به نقل از روزنامه کامسامولسکایا پراودا، اسرائیل دقیقا اقدامات خود را در زمینه سوریه با روسیه مورد توافق قرار میدهد و به لطف این امر صلح در خاور میانه بیشتر از همیشه از استحکام برخوردار است.

اینبار نتانیاهو رسما برای تماشای مسابقه فوتبال بین کرواسی و انگلستان آمد، اما این امر برای وی جهت سرزدن به کرملین مزاحمتی ایجاد نکرد.

پوتین هنگام خوشامد گویی به میهمان گفت: من خیلی از سفر خصوصی شما به مسکو برای شرکت در مسابقه جام جهانی فوتبال خوشحالم. ضمنا این امر ما را از لذت دیدار و گفتگو در مورد مسائل کنونی محروم نمیکند. ما سفر شما به روسیه در روز پیروزی را بیاد داریم که چگونه در میدان سرخ با عکس یکی از قهرمانان جنگ جهانی دوم حضور داشتید. از شما متشکرم و این امر با پاسخی مثبت ارزیابی شد.

نتانیاهو گفت: البته توجه ما برروی رویدادهای سوریه و حضور ایران متمرکز است. چند ساعت پیش یک پهباد از خاک سوریه به خاک اسرائیل نفوذ کرد و با موفقیت مورد اصابت قرار گرفت. میخواهیم خاطر نشان کنم که ما شدیدا با هرگونه نقض مرز هوایی و زمینی مان برخورد خواهیم کرد.

همکاری بین ما مهمترین و کلیدی ترین عاملی است که کل منطقه را با ثبات نگاه میدارد. پوتین گفت: ما از نگرانی شما خبر داریم بیایید در این مورد مفصلا صحبت کنیم.

منبع: روزنامه کامسامولسکایا پراودا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۶۰۴۳
نام شما

آدرس ايميل شما