۰
تاریخ انتشار :
شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۱

تمایل مصر برای پیوستن به عملیات بازگرداندن آوارگان سوری

تمایل مصر برای پیوستن به عملیات بازگرداندن آوارگان سوری
دیدبان روسیه: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که مصر برای پیوستن به تلاش‌ها جهت بازگرداندن آوارگان سوری اعلام تمایل کرده است.
 
به گزارش شبکه روسیا الیوم، میخائیل میزنتسف، رئیس مرکز ملی مدیریت وزارت دفاع روسیه در نشستی در مقر هماهنگی وزارت دفاع و خارجه روسیه برای بازگشت آوارگان سوری گفت: واکنش‌های جامعه بین‌المللی نشان می‌دهد که تلاش ما با درک و حمایت عمومی همراه شده است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد کشورهای خارجی که قصد دارند در عملیات بازگشت آوارگان سوری به خانه‌هایشان مشارکت کنند افزایش یافته است.

ایهاب نصر، سفیر مصر در مسکو طی دیدار با میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که کشورش آماده پیوستن به عملیات بازگشت آوارگان سوری است.

این مقام روسی ادامه داد: اینکه مصر به عملیات انسانی در سوریه توجه دارد خوشحال کننده است و امیدواریم که همکاری روسیه و مصر در این زمینه عمیق‌تر شود.

میزنتسف تاکید کرد که موفقیت بزرگی درباره بازگشت آوارگان سوری به خانه‌هایشان به دست آمده است.

وی گفت: کارگروه مشترک وزارت دفاع و وزارت خارجه روسیه با رهبران ارشد سیاسی و نظامی لبنان دیدار کردند و در این دیدار اقدامات مشترک دقیقی برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان در اسرع وقت اتخاذ شد.

رئیس مرکز ملی مدیریت در وزارت دفاع روسیه در ادامه اظهار داشت: ما اطمینان داریم که به زودی کشورهای دیگری نیز از جمله، اردن و ترکیه که خودشان در همین راستا گروه کار مشترک دارند، به این عملیات می‌پیوندند.

از سوی دیگر، مرکز ویژه استقبال، تقسیم و اسکان آوارگان سوری وابسته به وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۵ آواره سوری از جمله ۷۵ زن و ۱۳۱ کودک و نوجوان به خانه‌های خود بازگشته‌اند.

این مرکز افزود: در این میان ۸۳ آواره از لبنان و از طریق مرکز ایست بازرسی "زمرانی"، ۱۴۸ تن دیگر از طریق مرکز ایست بازرسی "المصنع" و همچنین ۳۴ آواره دیگر از اردن و از طریق گذرگاه "نصیب" وارد خاک سوریه شدند.

طبق گزارش این مرکز روسی، از ۱۸ ژوئیه تاکنون ۲۸۴۶ آواره از طریق گذرگاه زمرانی و ۳۱۸ تن دیگر از طریق گذرگاه نصیب وارد خاک سوریه شده‌اند.

منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۶۱۱۲
نام شما

آدرس ايميل شما