۰
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰

روسیه به تحریم‎های اتحادیه‌اروپا واکنش نشان داد

روسیه به تحریم‎های اتحادیه‌اروپا واکنش نشان داد
دیدبان روسیه: «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز سه‌شنبه در واکنش به تحریم‌ های جدید اتحادیه اروپا علیه این کشور اعلام کرد: تحریم‌ های مذکور نتیجه سیاستی خرابکارانه است که شهروندان شبه‌ جزیره کریمه را هدف قرار داده است.

به گزارش تاس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه افزود: غرب با وضع این تحریم‌ ها کسانی که در ورای محاصره انرژی در منطقه کریمه هستند را به ادامه این روند تشویق کرده و کسانی را که سعی دارند تأسیسات زیرساخت غیرنظامی در کریمه ایجاد کنند را تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: این سیاستی خرابکارانه است که هدفش تنها شهروندان کریمه هستند.

این در حالیست که ساعاتی پیش اعلام شد که اتحادیه اروپا ۶ شرکت دیگر روسی را به لیست تحریم های خود علیه مسکو افزوده است.

به موجب تصمیم جدید این اتحادیه دارائی های این شش شرکت در اروپا مسدود شده و شرکت های اروپایی از هر گونه ارتباط با آنها منع شده اند.

نام این شرکت ها به دلیل ارتباط آنها با جریانات مربوط به الحاق کریمه به روسیه و همچنین ساخت پل متصل کننده روسیه به کریمه، به لیست تحریم های اتحادیه اروپا افزوده شده است.

به موجب تحولات اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه روسیه وضع کرده و در حال افزایش این فشارها است.

هر چند برخی کشورهای اروپایی خواستار پایان یافتن این تحریم ها هستند اما بروکسل همچنان به رویکرد ضد روسی خود ادامه می دهد.

منبع: مهر


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۶۱۲۲
نام شما

آدرس ايميل شما