۰
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۴

سفارت انگلیس در روسیه از تعطیلی سرکنسولگری این کشور در شهر سن‌پترزبورگ خبر داد.

سفارت انگلیس در روسیه از تعطیلی سرکنسولگری این کشور در شهر سن‌پترزبورگ خبر داد.
دیدبان روسیه: سفارت انگلیس در روسیه امروز در پیامی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد: سرکنسولگری انگلیس در سن‌پترزبورگ هم اکنون رسماً تعطیل شده است و متأسفانه این مسأله بعد از اقدامات دولت روسیه به دنبال اتفاقات مرتبط با سالزبری به ما تحمیل شده است.

در ادامه این پیام آمده است: روز دوشنبه پرچم انگلیس در حضور اولین و آخرین سرکنسول ما که به این شهر اعزام شده بودند، پایین کشیده شده است.

گفتنی است چهارم مارس سال جاری میلادی، انگلیس با ادعای مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس دوجانبه سابق روس‌تبار و دختر وی در منطقه «سالزبری» انگشت اتهام را به سوی روسیه نشانه رفت؛ اقدامی که به افزایش تنش ها میان لندن و مسکو منتهی شد.

آزمایشگاه «پُرتن دَون» (Porton Down) انگلیس چندی بعد اعلام کرد که نمی تواند اثبات کند که گاز اعصاب به کار رفته در مسمومیت جاسوس روس‌تبار و دختر وی منشأ روسی داشته است.

رئیس مرکز تحقیقات نظامی انگلیس در «پُرتن دَون» در این باره اعلام کرده بود که کارشناسان نمی توانند منشأ دقیق عامل گاز اعصاب به کار رفته در مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس روس‌تبار و دختر وی را مشخص کنند.

«گری آیتکِن‌هد» (Gary Aitkenhead) رئیس اجرائی آزمایشگاه علوم و فنون انگلیس (DSTL) در «پُرتن دَون» با بیان این گفت که بر این اساس نمی توان اعلام کرد که عامل اعصاب مورد استفاده در قتل «سرگئی سکریپال» در روسیه ساخته شده است.

منبع: مهر


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۶۱۲۶
نام شما

آدرس ايميل شما