۰
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۶
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد

طی ۱۰ ماه حدود ۶۰۰ هزار سوری به دیرالزور بازگشته‌اند

طی ۱۰ ماه حدود ۶۰۰ هزار سوری به دیرالزور بازگشته‌اند
دیدبان روسیه: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، طی ۱۰ ماه اخیر حدود ۶۰۰ هزار آواره سوری به استان دیرالزور بازگشته‌اند.
 
به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، میخائیل میزنتسف، رئیس مرکز ملی مدیریت دفاعی در وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به بازگشت حدود ۶۰۰ هزار آواره سوری به استان دیرالزور طی ۱۰ ماه گذشته، از مشارکت و همکاری‌های مسؤولان سوریه در ایجاد شرایط مناسب برای بازگشت این آوارگان خبر داد.

میزنتسف در نشست مرکز مشترگ هماهنگی میان وزارتخانه‌های دفاع و خارجه ویژه امور بازگشت آوارگان به سوریه اظهار داشت: مسؤولان استان دیرالزور در اجرای چندین پروژه برای بازگشت زندگی به روال عادی در روستاها و شهرک‌های آزاد شده موفق عمل کردند.

این افسر روس در ادامه گفت: پیشرفت در راه‌اندازی و توسعه زیرساخت‌ها در استان دیرالزور در طول ۱۰ ماه گذشته امکان بازگشت حدود ۶۰۰ هزار تن از ساکنان آن را فراهم کرد.

وی اعلام کرد، مرکز مشترک هماهنگی میان دو وزارت دفاع و خارجه روسیه که مسؤول بازگشت آوارگان به سوریه هستند، در راستای آغاز سال تحصیلی جدید در سوریه فعالیت می‌کنند.

وی افزود: طی روز گذشته، بیش از ۳۰۰ پناهجو از لبنان به سوریه بازگشتند.

همچنین وزارت صنعت و تجارت روسیه آمادگی این کشور برای ایجاد کارگاه‌های ساختمان‌سازی در سوریه را اعلام کرد.

این کارگاه‌ها امکان تولید مجموعه وسیعی از سازه‌های بتنی را در مدت زمان کوتاهی فراهم می‌کنند.


► دمشق طرح بازسازی حلب را کلید زد

حمید کینو، نماینده استان حلب اعلام کرد: مسؤولان سوریه برنامه دولتی را برای بازسازی مناطق آزاد شده در استان حلب آغاز کردند.

کینو در جمع خبرنگاران گفت: این برنامه دولتی برای بازسازی حلب شامل سه مرحله است، در مرحله اول ما باید زیرساخت‌ها را بازسازی کنیم زیرا مردم نمی‌توانند بدون آب و برق زندگی کنند، مرحله دوم، ارائه کمک‌های لازم و تعیین نیازهای هر خانواده است و مرحله سوم نیز بازگشت ساکنان این مناطق به خانه‌هایشان و اطمینان‌دهی به آنها در خصوص امن بودن این مناطق است.

نماینده استان حلب افزود: حلب شاهد بازگشت ساکنانش از استان‌های دیگر و نیز از لبنان، اردن و ترکیه بود که تعداد آنها بیش از یک میلیون تن تخمین زده شد.

وی در ادامه گفت: ساکنان حلب این حقیقت را درک می‌کنند که زیرساخت‌ها در بیشتر مناطقی که به آنجا بازگشته‌اند، در پی اقدامات گروه‌های شبه‌نظامی تخریب شده‌اند و به همین دلیل تلاش می‌کنند در این زمینه به یکدیگر کمک کنند.

منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۶۱۳۲
نام شما

آدرس ايميل شما