۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳

سفارت روسیه: وزارت خارجه آمریکا "دیپلماسی بلندگویی" را در پیش گرفته است

سفارت روسیه: وزارت خارجه آمریکا "دیپلماسی بلندگویی" را در پیش گرفته است
دیدبان روسیه: سفارت روسیه در آمریکا امروز (دوشنبه) نسبت به تصمیم وزارت خارجه آمریکا برای احضار دیمیتری ژیرنوف، کاردار این سفارتخانه به خاطر اتهاماتی از جمله اینکه مسکو از رسانه‌های اجتماعی برای ایجاد تفرقه در آمریکا استفاده می‌کند، ابراز تاسف کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سفارت روسیه در آمریکا در صفحه فیسبوک خود نوشت: فقط می‌توانیم برای این حقیقت که وزارت خارجه آمریکا بار دیگر متوسل به "دیپلماسی بلندگویی" شده، ابراز تاسف کنیم. در حقیقت مشخص شده که وزارت خارجه آمریکا از نیروهایی که در تشکیلات این کشور توطئه "مداخله روسیه در روند سیاسی آمریکا را به نفع خودشان دنبال می‌کنند"، حمایت می‌کند.

سفارت روسیه ادامه داد، در اظهارات خانم ناوئرت آمده مقامات وزارت خارجه از دیپلمات‌های ما خواسته به مداخله روسیه در امور داخلی آمریکا واکنش نشان دهند آنها چه جوابی می‌خواهند بشنوند؟ آیا موضوع اتهاماتی است که اساسا وجود ندارند؟ طی دو سال گذشته ما بارها در تمامی سطوح ممکن تناقض کامل در اشاره‌های آمریکایی به این مساله را افشا کردیم و آنها حتی یک دلیل هم برای گفته‌هایشان نیاوردند.

سفارت روسیه در پایان تاکید کرد: ما از همکاران آمریکایی خود می‌خواهیم تلاش‌هایشان را روی کار حرفه‌ای و احترام متقابل برای تحقق ثبات و عادی سازی روابط بین دو کشور بگذارند و این همان رویکرد سفارت روسیه در آمریکاست.

روز شنبه هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که وس میشل، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا "دیمیتری ژیرنوف"، کاردار روسیه را برای پاسخ به سوالاتی درباره تلاش مسکو در استفاده از  رسانه‌های اجتماعی جهت تحریک خشونت و ایجاد تفرقه در آمریکا احضار کرد.

وی همچنین تصمیم اخیر فیسبوک در حذف حساب‌های کاربری از خارج را که به دنبال ایجاد تفرقه و خشونت در آمریکا هستند، ستود.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین خطاب به روس‌ها و سایرین تاکید کرد، تلاش برای منحرف کردن و از میان بردن روند دموکراسی در آمریکا و نهادهای این کشور را متوقف کنند.

منبع: ایسنا


پایان نوشتار/
کد مطلب: ۶۱۳۸
نام شما

آدرس ايميل شما