۰
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵

سفیر روسیه نقش سازمان اطلاعات انگلیس در توطئه جدید علیه سوریه را فاش کرد

سفیر روسیه نقش سازمان اطلاعات انگلیس در توطئه جدید علیه سوریه را فاش کرد
دیدبان روسیه: سفیر روسیه در آمریکا نسبت به آغاز جنگی غیرقانونی علیه سوریه هشدار داد.
 
به گزارش سایت النشره، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا نسبت به آغاز جنگی غیرقانونی علیه سوریه که هیچ اصل و اساسی ندارد، هشدار داد و گفت: این اقدام تنها در راستای منفعت گروه‌های تروریستی خواهد بود.

آنتونوف افزود: ما نگرانی خود را از برخی نشانه‌ها حاکی از آمادگی آمریکا برای اجرای حملاتی نظامی علیه سوریه به واشنگتن اعلام کردیم.

سفیر روسیه در آمریکا اظهار داشت: من وزارت خارجه را در جریان مقدمات اقدامات تحریک‌آمیزی که از سوی شورشیان در سوریه انجام می‌گیرد، قرار دادم.

آنتونوف افزود: با همکاران‌مان به طور مفصل توطئه چینی افراد شورشی به خصوص هیئت تحریر الشام (النصره سابق) برای اقدام تحریک‌آمیز دیگری در استان ادلب با استفاده از سلاح‌های شیمیایی سمی علیه ساکنان به منظور نسبت دادن این جنایت به دولت سوریه را بحث کردیم.

در بیانیه این سفیر آمده است، تروریست‌ها هشت بسته حاوی کلر را به شهر جسر الشغور منتقل کردند و تروریست‌های حزب ترکستان اسلامی نیز این بسته‌های را به روستای حللیوز برده و از آن طرف گروه‌های مسلح تحت نظارت شرکت خصوصی اطلاعات نظامی انگلیس آموزش خاص دیدند و قرار است به اصطلاح به نجات قربانیان سلاح‌های شیمیایی بپردازند و به همین منظور طرح ریزی‌هایی داشتند به طوریکه حتی کودکان را به گروگان گرفته‌اند.

آنتونوف تاکید کرد: این اقدام تحریک‌آمیز با مشارکت فعال سازمان اطلاعات انگلیس صورت می‌گیرد و احتمالا بهانه‌ای به ترویکای غربی (واشنگتن، لندن و پاریس) خواهد داد تا دست به حملات هوایی - موشکی دیگری علیه زیرساخت‌های نظامی و غیرنظامی سوریه بزنند.
کد مطلب: ۶۲۰۱
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما