۰
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶

روسیه اعتراض خود به گزارش سازمان ملل درباره کره شمالی را پس گرفت

روسیه اعتراض خود به گزارش سازمان ملل درباره کره شمالی را پس گرفت
دیدبان روسیه: نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل تصمیم گرفت اعتراض خود را نسبت به گزارش سازمان ملل که توسط یک گروه مستقل از کارشناسان درباره تحریم علیه کره شمالی نوشته شده بود، پس بگیرد.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دبیر مطبوعاتی نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل اعلام کرد: در مرحله کنونی ما هیچ مشکلی با انتشار این گزارش در شورای امنیت سازمان ملل نداریم.

وی ادامه داد که این گروه از کارشناسان تغییرات پیشنهادی از سوی هیات روسی را در این گزارش مدنظر قرار داده‌اند.

او افزود: وضعیت این گزارش بار دیگر نشان می‌دهد که همکاری میان کارشناسان این گروه و اعضای سازمان ملل تا چه حد اهمیت دارد.

ماه گذشته میلادی، روسیه انتشار این گزارش توسط گروه مستقل شورای امنیت سازمان ملل را متوقف کرده بود.

همچنین روز چهارشنبه ایگور مورگولوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه چهارمین مجمع اقتصادی شرقی (EEF) تاکید کرد: در حالیکه کره‌شمالی در حال برداشتن گام‌هایی به سمت خلع سلاح هسته‌ای در شبه جزیره کره است، معتقدیم که شورای امنیت باید به تناسب آن سیستم تحریم‌ها علیه کره‌شمالی را کاهش دهد. ما این مساله را به بحث و رایزنی می‌گذاریم.

در پی تحرکات موشکی و هسته‌ای کره‌شمالی در سال‌های گذشته، امروزه سخت‌ترین تحریم‌ها علیه کره‌شمالی اعمال شده است که خصوصا شامل محدودیت‌های مالی، تحریم تسلیحاتی و منع انتقال سوخت موشک، تجهیزات و موادی با کاربرد دوگانه و همچنین منع صادرات زغال سنگ،‌ آهن، سرب، غذاهای دریایی و سایر محصولات این کشور می‌شود.

معاون وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که موسکو به دنبال کاهش بیشتر محدودیت‌ها ضد پیونگ یانگ در شورای امنیت سازمان ملل است.
کد مطلب: ۶۲۳۵
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما