۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶

روابط روسیه و آمریکا از نگاه اوراسیا

روابط روسیه و آمریکا از نگاه اوراسیا
✍️ Trofimchuk Grigory

دیدبان روسیه: بیانیه چندی پیش وزیر امور خارجه سرگئی لاوروف درباره ظاهر شدن در مجاورت مسیرهای جدید تدارکات، ایالات متحده و آزمایشگاه های بیولوژیکی، که به سبب ابتکار غرب ایجاد شده است، نشان می دهد که مشکلی وجود دارد و کشورهای عضو شرکت کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع، EAEU، CSTO، لازم است که آنها را با هم حل و برآورد کنیم. به خصوص این که این مشکلات نه تنها به اعضای این سازمان مربوط می شود، بلکه به کشورهای شریک مانند ایران نیز می پردازد. در غیر این صورت، در تعدادی از مناطق - دریای خزر، قفقاز، آسیای مرکزی - ممکن است یک وضعیت غیرقابل قبول وجود داشته باشد که در آن کنترل امکانات مخفی از خارج صورت پذیرد.

در بعضی موارد، شما می توانید در شرکای قطبی سازی ایالات متحده وارد شوید و درک کنید که واقعا اقدامات آنها را تحریک می کند. به عنوان مثال، قزاقستان یا ارمنستان، که قصد دارند پول "سریع" برای استقرار در قلمرو خود در مسیرهای حمل و نقل آمریکا یا آزمایشگاه های بیولوژیکی کسب کنند. با این حال، لازم است بدانیم که این کشورها قادر نخواهند بود تا در برخی از مراحل توسعه این فرایندها را تحت تأثیر قرار دهند. علاوه بر این، پول برای ایجاد چنین زیرساختی در آینده نیز تضمین نشده است. طرح مشابهی در مورد تلاش برای جدا کردن اتحادیه اروپا از مواد اولیه روسیه وجود دارد. در جایی که نتیجه افزایش شدید قیمت آن برای مصرف کننده نهایی اروپا خواهد بود، زمانی که هدف اصلی سیاسی - مسدود کردن روسیه - اجرا شود.
 
روسیه، همانطور که از همان اظهارات سارا لاوروف روشن است، یک رویکرد ساده برای حذف همه مسائل و سوء تفاهم در حال رشد بین شرکت کنندگان EAEU و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است: برای حل همه مشکلات با هم، و همچنین برای دسترسی به متخصصان روسی به تمام اشیاء مشکوک.

در عین حال، روسیه، به گفته کارشناسان مستقل، باید سعی کند همکاران خود در آستانه و یوروان را یک واقعیت ساده بیان کند: اگر این امکانات به طور مشترک کنترل نشوند، پس از آن سخت خواهد بود، اگر غیر ممکن باشد، حفظ نفوذ بیش از توسعه وضعیت تنها در مورد قزاقستان و ارمنستان. بنابراین، در صورتی که آنها خود را زنگ زده نمره، مسکو قادر به کمک به آنها نیست.

شکی نیست که هر گونه سلاح باکتریایی یا شیمیایی می تواند بر اساس طرح آزمایشگاه های زیستی مورد آزمایش قرار بگیرد که کنترل نشده اند - از جمله کشورهایی که مجوز آنها را اعزام کرده اند - این امکانات به طور هدفمند در اطراف روسیه ساخته شده است. فقط به نقشه نگاه کن اما در واقع، poluchaetsya که آزمایشگاه های مخفی زنجیره ای نه تنها روسیه، بلکه همچنین کشورهای مانند ایران، چین و غیره را پوشش می دهد.
 
در سال های اخیر، قزاقستان، به عنوان یک عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد، یک برنامه کامل را برای ممنوعیت و حذف سلاح های کشتار جمعی ارائه کرده است که، همانطور که می دانیم، نه تنها هسته ای بلکه شیمیایی و باکتری شناسی بنابراین، اولا، آستانه باید این مسئله را نه تنها در مورد گسترش عجیب و غریب شبکه ای از تاسیسات مخفی آمریکایی در قلمرو کشور های پسا شوروی، بلکه همچنین نیاز به تحقیق در این پروژه در تمام جزئیات و جزئیات آن را افزایش دهد. در هر صورت، هیچ اسراری از روسیه و دیگر شرکای در EAEU و سازمان همکاری های اقتصادی مشترک وجود ندارد، این یک واقعیت غیر قابل انکار و واضح است.
 
مسکو بارها و بارها نگرانی در مورد ابتکارات جدید آمریکایی در سرزمین کشورهای شریک را ابراز کرده است. اما یک واکنش واضح از آنها و به دست نیاورده است. علیرغم این واقعیت که خروجی مشکلات این سطح از کنترل تحت کنترل منطقه نه تنها به نفع قزاقستان یا ارمنستان نه تنها ایران بلکه کشورهای نظیر آذربایجان، ترکیه، ترکمنستان و تعدادی دیگر نیز را تحت تاثیر قرار می دهد.

امنیت منطقه ای مستلزم واکنش واضح تر و سریعتر به آنچه اتفاق می افتد، و به ویژه ساختارهایی مانند سازمان پیمان امنیتی جمعی. از آنجایی که مسئله آزمایشگاه های مشابه به طور مستقیم نه تنها به گسترش سلاح های بیولوژیک مربوط به سازمان همکاری های اقتصادی، بلکه همچنین به تهدید بالقوه تقویت تروریسم بستگی دارد.


مکالمات و احکام مربوط به این موضوع باید تکمیل شود و یک جلسه ویژه با مشارکت همه کشورهای مورد علاقه در منطقه از جمله ایران، چین، پاکستان و غیره تشکیل می شود که ارزیابی حرفه ای از آنچه اتفاق می افتد را می دهد.
 
کد مطلب: ۶۲۴۸
نام شما

آدرس ايميل شما