۰
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶

سفیر آمریکا روسیه را به کمک به کره شمالی برای دور زدن تحریم ها متهم کرد

سفیر آمریکا روسیه را به کمک به کره شمالی برای دور زدن تحریم ها متهم کرد
دیدبان روسیه: نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، روسیه را متهم کرده که به طور سازمان یافته و گسترده به کره شمالی برای دور زدن تحریم ها کمک می کند.

هیلی روز دوشنبه (۱۷ سپتامبر) در یک نشست شورای امنیت در نیویورک گفت واشنگتن مدارکی در دست دارد که نشان می دهد روسیه به طور مستمر تحریم های شورا علیه کره شمالی را زیر پا گذاشته است.

او گفت: "روسیه گام به گام، تحریم به تحریم و به طور مستمر و گسترده برای تضعیف تحریم ها تلاش می کند."

هیلی می گوید که یک کشتی روسیه به نام پاتریوت در انتقال فراورده های نفتی غیرمجاز به کره شمالی نقش داشته است؛ او گفت که آمریکا از کشتی پاتریوت حین تحویل دادن فراورده های نفتی به یک کشتی کره شمالی فیلمبرداری کرده است.

سفیر آمریکا افزود که روسیه در کمیته ناظر بر تحریم های کره شمالی مانع از اعمال تحریم علیه کشتی مذکور شده است.

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه، این اتهام را بی اساس خوانده و گفته است که آمریکا از کمیته ناظر بر تحریم ها به عنوان یک ابزار برای "مجازات" کره شمالی استفاده می کند.

او گفت که تحریم ها نمی تواند به نفس خود یک هدف باشد. وی افزود: "شما باید به جای مانع تراشی همکاری و گفتمان دو کره را ترویج کنید."

این اتهامات در حالی مطرح شده که آمریکا می‌گوید در حال برنامه‌ریزی برای دومین دیدار دونالد ترامپ و کیم جون- اون رهبران آمریکا و کره شمالی است.

سفیر آمریکا گفت مذاکرات "دشوار" و "حساس" بین کشورش و کره شمالی در جریان است؛ او گفت فعلا وقت کاهش فشارهای بین المللی علیه کره شمالی نیست.

او گفت که روسیه می خواهد بین دو کره یک خط راه آهن بسازد تا از طریق آن به کره جنوبی زغال سنگ صادر کند. سفیر روسیه می گوید طرح مذکور تحریم های شورای امنیت را نقض نمی کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به اتفاق آرا در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی، تحریم‌هایش علیه پیونگ یانگ را تشدید کرد.

بنا بر آن قطعنامه، بخش عمده صادرات فرآورده های نفتی به کره شمالی ممنوع اعلام شد. به این ترتیب، کره شمالی هر سال فقط اجازه دارد حدود چهار میلیون بشکه نفت خام و حداکثر ۵۰۰ هزار بشکه فرآورده نفتی مانند بنزین و گازوئل وارد کند.
کد مطلب: ۶۲۵۱
مرجع : بی بی سی
نام شما

آدرس ايميل شما