۰
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۹

لاوروف: نباید در تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه تعجیل کرد

لاوروف: نباید در تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه تعجیل کرد
دیدبان روسیه:‌ وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که مسکو هیچ دلیلی برای تعجیل در روند تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه نمی‌بیند و سرعت بخشیدن به روند تشکیل آن هیچ سودی ندارد.
 
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با میروسلاو لایچاک، همتای اسلواکیایی خود در مسکو اظهار کرد: ما بر این عقیده‌ایم که هیچ دلیلی برای سرعت بخشیدن به روند تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه و تعیین یک برنامه زمانی برای شروع این کار وجود ندارد و مهمترین چیز در این باره کیفیت آن است. سازمان ملل مانند بسیاری از درگیری‌های دیگر در این باره اقدام نمی‌کند. شتابزدگی و ساختگی عمل کردن در اغلب موارد منجر به تحقق نیافتن اهداف مورد نظر می‌شود.

وی افزود: ما به فعالیت‌مان در این زمینه ادامه می‌دهیم و نمایندگان‌مان نیز همچنان با همکاری ترکیه و ایران با تمامی طرف‌های مربوطه، ازجمله مقامات سوریه و نمایندگان سازمان ملل در ارتباط‌ هستند.

لاوروف تصریح کرد: این کمیته باید شامل دولت سوریه، جامعه مدنی و به ویژه اپوزیسیون شود.

این مقام روس ادامه داد: روسیه حل و فصل فوری مساله سوریه بر اساس قطعنامه شماره ۲۲۵۴ سازمان ملل را تایید می‌کند.

وزیر خارجه روسیه همچنین در واکنش به اقدام ریاست جمهوری سوریه در رابطه با عفو عمومی سربازان فرار کرده از خدمت گفت: این اقدام گامی در جهت تحقق آشتی ملی سوریه و فراهم کردن شرایط مناسب برای بازگشت پناهندگان و آوارگان سوری در خارج و داخل این کشور به خانه‌های خود است و مسکو نیز از آن استقبال می‌کند.

رئیس جمهوری سوریه امروز (سه‌شنبه) دستور عفو عمومی افراد فراری از خدمت سربازی چه در داخل و چه در خارج از این کشور را صادر کرد.
کد مطلب: ۶۲۹۳
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما