۰
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷

کرملین از احتمال دیدار بولتون با پوتین خبر داد

کرملین از احتمال دیدار بولتون با پوتین خبر داد
دیدبان روسیه: کرملین اعلام کرد، مقام‌های روسیه در حال تدارک دیدن برای برگزاری نشست احتمالی میان ولادیمیر پوتین و جان بولتون در جریان سفری که مشاور امنیت ملی آمریکا به مسکو خواهد داشت، هستند.
 
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: ما در انتظار سفر جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا به مسکو هستیم و تدارک برای برگزاری نشست‌های وی در حال انجام است. نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه همتای اصلی او در این نشست‌ها خواهد بود. شورای امنیت روسیه در حال آماده‌سازی شرایط برای برگزاری این گفت‌وگو است. نشست‌های دیگری نیز برنامه‌ریزی شده است. بولتون پیش از این با یوری اوشاکوف، دستیار سیاست‌ خارجی پوتین دیدار داشته است.

او در ادامه گفت: ما در عین حال مشغول تدارک برای برگزاری یک نشست احتمالی میان بولتون و پوتین نیز هستیم و امیدواریم که این نشست هم صورت بگیرد.

اوشاکوف اخیرا اعلام کرده بود که جان بولتون در تاریخ ۲۲ و ۲۳ اکتبر برای دیدار و مذاکره با او، پاتروشف و لاوروف به مسکو سفر خواهد کرد.

به گفته این دستیار کرملین، هنوز توافقی برای دیدار این مقام آمریکایی با پوتین قطعی نشده است.

همچنین سخنگوی کرملین اظهار داشت که هنوز درباره دیدار بعدی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بحثی انجام نشده است.

پسکوف تاکید کرد: هنوز نه آمریکا و نه روسیه موضوع برگزاری نشست دوجانبه بعدی رهبرانشان را مطرح نکرده‌اند و چنین نشستی در دست تدارک نیست. فعلا بیایید منتظر باشیم و ببینیم که جان بولتون از این سفرش به روسیه چه دستاوردهایی برای ترامپ خواهد برد و چه چیزی به پوتین می‌گوید. شاید نتیجه جدیدی بروز پیدا کند.

به گفته این سخنگو، روسای‌جمهوری هر دو کشور در مجامع بین‌المللی آتی از جمله در اجلاس گروه ۲۰ در اواخر نوامبر در آرژانتین و سالگرد گذشت یک قرن از پایان جنگ جهانی اول در ماه جاری میلادی شرکت خواهند کرد.

این سخنگو اظهار کرد: ما بازخوردی از سوی آمریکا دریافت نکرده‌ایم و خواسته ما برای تقویت گفت‌وگو با آمریکا به در بسته خورده است. ما با این حال هنوز هم دست از تلاش برای جست‌وجوی راه‌های بهبود گفت‌وگو با واشنگتن براساس منافعمان برنمی‌داریم.
کد مطلب: ۶۳۱۶
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما