۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶

بولتون برای دیدار با مقام‌های روسیه وارد مسکو شد

بولتون برای دیدار با مقام‌های روسیه وارد مسکو شد
دیدبان روسیه: جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت آمریکا امروز دوشنبه وارد مسکو شده تا مذاکراتی با مقام‌های ارشد روسیه و احتمالا ولادیمیر پوتین داشته باشد.
 
گزارش شده که جان بولتون به عنوان مشاور ارشد امنیتی دونالد ترامپ قرار است با نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه دیدار داشته باشد.

همچنین سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز طبق برنامه‌ریزی قرار است با بولتون دیدار و گفتوگو داشته باشد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پیش از این از احتمال دیدار بولتون با پوتین در جریان این سفرش به مسکو خبر داده بود.

پسکوف به نظر می رسد که روز یکشنبه این دیدار را تایید کرده و به خبرنگاران گفت که رئیس جمهور روسیه خواهان دریافت پاسخ‌هایی از جانب بولتون در خصوص برنامه کشورش درباره خارج شدن از یک پیمان هسته‌ای با روسیه است.

ترامپ شنبه اعلام کرد که خواهان خارج شدن از معاهده موسوم به "معاهده قوای هسته‌ای میان برد (INF)"  است و روسیه را متهم کرد که این پیمان را نقض کرده است. کرملین این ادعا را رد می‌کند.

این پیمان مهم چندین سال پیش از سوی میخائیل گورباچف آخرین رهبر شوروی و رونالد ریگان، رئیس جمهور اسبق آمریکا به منظور متوقف کردن رقابت تسلیحاتی میان دو طرف امضا شد. بر اساس این معاهده تولید و استقرار کلاهک‌ها و موشک‌های هسته‌ای میان برد مستقر بر زمین ممنوع شد.

همچنین الحیاة چاپ لندن نوشـت، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا امروز در سفرش به مسکو با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور دیدار خواهد کرد و محور سفر وی پرونده سوریه خواهد بود.

وی در این دیدار استراتژی کشورش درباره برخورد با بحران سوریه را ارائه خواهد کرد.

از سوی دیگر نصر الحریری، رئیس هیئت مذاکره کننده مخالفان سوریه در ریاض با هیئتی آمریکایی دیدار کرد.

وی پس از این دیدار گفت: تغییر در سیاست آمریکا درباره سوریه کاملا واضح است. با این حال ما بر آمریکایی‌ها به عنوان یاور مردم سوریه نگاه نمی‌کنیم. ما تجارب زیادی داریم و واشنگتن یک قدرت خارجی است. آن‌ها درباره استراتژی جدیدی صحبت می‌کنند که کلیت آن شکست نهایی داعش و خارج کردن ایران از سوریه است.
کد مطلب: ۶۳۲۵
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما