۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴

لاوروف: از نظر ما آمریکا از پیمان منع اشاعه تسلیحات اتمی خارج شده است

لاوروف: از نظر ما آمریکا از پیمان منع اشاعه تسلیحات اتمی خارج شده است
دیدبان روسیه: وزیر خارجه روسیه دیروز (یکشنبه) گفت، از نظر مسکو تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان منع تسلیحات اتمی میان برد قطعی شده و اجرای آن در حال انجام است.سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در برنامه شبکه تلویزیونی روسیه گفت: این یک حقیقت عینی است که آمریکا تصمیم خود را برای خروج از پیمان 1987 گرفته و در حال محقق ساختن آن است.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین در ادامه صحبت‌هایش گفت: مسکو در حال حاضر خودش را برای واکنش در صورت خروج آمریکا از پیمان مذکور آماده می‌کند. یک هفته قبل، چند روز پیش از آنکه آمریکا اعلام کند که قصد خروج دارد، فهرستی از سوالات و نگرانی‌های مربوط به این پیمان از طریق سفارت آمریکا در مسکو به وزارت خارجه روسیه داده شد. این فهرست در واکنش به درخواست مسکو برای مطرح کردن نگرانی‌های مرتبط با ادامه پیمان از سوی مسکو ارائه شده است.

لاوروف ادامه داد: ما این فهرست را به وزارت دفاع و سایر آژانس‌های دولتی دادیم تا آنها به شکایات رسیدگی کنند و بر روی پاسخی که قرار است به نگرانی‌های آمریکا داده شود، کار می‌کنیم.

وی همچنین گفت: روسیه از تمایل دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در همکاری مشترک برای مقابله با تروریسم و امنیت سایبری استقبال می‌کند.
کد مطلب: ۶۳۳۵
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما