۰
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸

آمریکا درباره خرید اس ۴۰۰ از سوی هند گفت‌وگو می‌کند

آمریکا درباره خرید اس ۴۰۰ از سوی هند گفت‌وگو می‌کند
دیدبان روسیه: به گفته وزیر دفاع آمریکا مقامات هند و آمریکا در روزهای آتی پیرامون تمام مشکلات مربوط به خرید سیستم دفاع هوایی اس ۴۰۰ روسی بحث می‌کنند. خرید این سامانه ممکن است باعث اعمال موجی از تحریم‌ها علیه هند از طرف آمریکا شود.

جیمز ماتیس در ساختمان وزارت دفاع آمریکا در پاسخ به احتمال تحریم دهلی برای خرید اس ۴۰۰ اینگونه گفت: ما تمام مشکلات را امروز اینجا و در روزهای آتی حل می‌کنیم. ما این مسئله رو به جلو پیش می‌بریم.

ماتیس همچنین به این نکته اشاره کرد که هند با وجود اینکه متحد آمریکاست، سالهاست که از روسیه سلاح می‌خرد. وزیر دفاع آمریکا همچنین گفت که درباره پاره‌ای از مشکلات با همتای هندی خود که هم اکنون در حال بازدید از واشنگتن است، گفت‌وگو می‌کند.

اوایل اکتبر، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به اسپوتنیک گزارش داد که هند و روسیه برای تجهیز دهلی توسط اس ۴۰۰ قراردادی تاریخی را به امضا رساندند. ایالات متحده نگرانی خود از خرید سیستم اس ۴۰۰ توسط هند را اعلام کرده و احتمال اعمال تحریم‌ها علیه این کشور را منتفی ندانسته است.

اس ۴۰۰ ساخت روسیه نسل جدید سیستم متحرک پدافند موشکی است که قابلیت حمل سه نوع مختلف از موشک را دارد که می‌توانند چندین نوع هدف هوایی را از فواصل نزدیک
کد مطلب: ۶۴۲۸
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما