۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳

هشدار اسبربانک نسبت به کلاهبرداری از مشتریانش

هشدار اسبربانک نسبت به کلاهبرداری از مشتریانش
دیدبان روسیه: کلاهبرداران با استفاده از شماره تلفن اسبربانک با مشتریان بانک تماس می گیرند.

به گزارش دیدبان روسیه به نقل از روزنامه کامرسانت، مشتریان اسبربانک در شبکه های اجتماعی شکایت دارند که کلاهبرداران هنگام تماس تلفنی به شهروندان از میزان حساب های آنها یا آخرین حواله ها مطلع هستند.

همچنین شهروندان روسیه هنگام برقراری تماس، در تلفن های خود شماره اسبربانک را مشاهده می کنند. علاوه بر آن کلاهبرداران به مشتریان، پیامک مشکوکی را با تایید شماره 900 ارسال می کنند که پیامک اسبربانک شبیه سازی شده است.

کلاهبرداران هنگام تماس اعلام می‌کنند که تماس‌های تلفنی از بانک به هدف هشدار سرقت یا برداشت غیر مجاز از کارت‌های بانکی صورت می‌گیرد. همچنین گفته می شود که سارقان از شماره پاسپورت و تلفن مشتری نیز مطلع هستند.

یک مشتری اسبربانک که با چنین نقشه‌ای مواجه شده گفت که طی یک ساعت چندین بار به وی تلفن زدند. زمانیکه او از طریق بانک- آنلاین کارتش را مسدود کرد، زنگ‌های تلفن متوقف شدند.

اسبربانک اعلام کرده است که دقیقا در حال بررسی اقدامات کلاهبرداران در قبال مشتریان می‌باشد و همچنین پیوسته سیستم ضد سرقت را تکامل می‌بخشند.

همچنین این بانک تاکید کرد که کارکنانش هیچگاه برای چنین سوالاتی با مشتریان تماس تلفنی نمی‌گیرند.

سیستم ضد سرقت هنگام اقدامات کلاهبرداران بطور اتوماتیک بکار می افتد و پس از آن مشتری به بانک رجوع می‌کند. مسئله جعل شماره تلفن‌ها را باید از اپراتورهای تلفن همراه جویا شد. اما روشن است که اپراتورهای موبایل روند جعل شماره‌های 800-8 و 900 را از لحاظ فنی بلوکه می‌کنند.

"لوکا سافونوف" رئیس  آزمایشگاه تحلیل عملی میزان امنیت «اینفو سیستمی جت» گفت: کلاهبرداران از هر شماره‌ای  قادر به تماس هستند، اما قادر به دریافت تماس ورودی نمی‌باشند؛ به همین دلیل اگر از بانک با شما تماس گرفتند، بلافاصله با وی تماس بگیرید.

 
کد مطلب: ۶۶۳۸
مرجع : بخش رسانه ای سفارت ج.ا.ایران در روسیه
نام شما

آدرس ايميل شما