۰
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴

نمایشگاه خوشنویسی " بسم الله " در مسکو

نمایشگاه خوشنویسی " بسم الله " در مسکو
نمایشگاه خوشنویسی " بسم الله " در مسکو
دیدبان روسیه: بمناسبت سال نو میلادی ۲۰۱۹ نمایشگاهی از اثار خوشنویسی هنرمندان ایرانی در مرکز فرهنگی و هنری دینی مسلمانان روسیه در مسکو برگزار گردید .

این نمایشگاه خوشنویسی که با همکاری سفارت ج.ا.ایران و مرکز فرهنگی " دار" در مسکو و مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر ؛  روز ۲۵ دیماه گشایش یافت تا ۲۹ دیماه سال جاری برپاست.
نمایشگاه خوشنویسی از آثار سه تن از هنرمندان برجسته  و نخبگان شاهد  کشورمان استادان غلامرضا راه پیما ، علی تن و مهدی جمشیدی در رشته های گوناگون کارهای سنتی و نقاشی خط برگزار گردیده است .
  
 
در افتتاح این نمایشگاه که با حضور اقای دکتر سنایی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران و دکتر سلیمانی رایزن محترم فرهنگی ا.در مسکو و همچنین جناب اقای ایلدار علاءالینوف ؛ مفتی مسکو و معاون مفتی اعظم روسیه و نیز جناب اقای بوریس منجانف رییس آستیای شمالی روسیه و هییت های همراه و استقبال گسترده افتتاح شد  ؛ هنر را بمنزله راهبردی ترین اتفاق برای صلح جهانی خواندند .
 
 

 

 

سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در این مراسم ؛ روابط ایران و روسیه را بسیار عمیق توصیف کرد و گفت : اقدامات فرهنگی و برنامه های دینی به شناخت بیشتر دو ملت کمک خواهد کرد .
وی این نمایشگاه را از نظر هنری و مفهومی بسیار مهم و قابل توجه توصیف کرد.
 
 

 


در این مراسم ، اقای ایلدار علاءالدینوف مفتی مسکو گفت :جهان امروز نیازمند صلح است و هنر این گام را برای ایفای نقش خود در صلح جهانی امروز ایفا کرده است .

وی در ادامه افزود :احساس مشترکی بین مسلمانان روسیه و ایران وجود دارد که ما آغاز سال نو میلادی را با نمایشگاه " بسم الله " و پیوند مشترک مسلمانان اغاز کردیم که بین ما احساس خوبی را ایجاد میکند.

مفتی مسکو تصریح کرد که : روابط ایران و روسیه بسیار عمیق است و در زمینه های گوناگون در حال گسترش است .

همچنین اقای بوریس منجانف رییس آسیتیای شمالی در افتتاح این نمایشگاه ؛ پیوند مشترک مسلمانان ایران و حوزه قفقاز از جمله تاتارستان ؛ باژقیستان و . . .  را در زمینه های فرهنگی دو جانبه ستود و نقش هنر را در این میان بسیار پر رنگ توصیف کرد .

در حاشیه برگزاری این نمایشگاه ؛ هر روز مستر کلاسهای ویژه ای توسط استادان خوشنویسی ایران برای علاقمندان در مرکز فرهنگی مسلمانان روسیه در مسکو برگزار میشود و علاقمندان زیادی با خط و الفبای ایرانی و خطوط اسلامی آشنا خواهند شد.

این نمایشگاه تا ۱۹ ژانویه در مسکو برپاست .
کد مطلب: ۶۶۴۵
نام شما

آدرس ايميل شما