۰
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۹

رسانه های اسرائیلی از فعال شدن سامانه «اس ۳۰۰» در سوریه خبر دادند

رسانه های اسرائیلی از فعال شدن سامانه «اس ۳۰۰» در سوریه خبر دادند
دیدبان روسیه: رسانه های رژیم صهیونیستی روز سه شنبه با استناد به تصاویر جدید ماهواره ای گزارش دادند که سه سامانه پدافند هوایی «اس ۳۰۰» روسیه که در شهر «مصیاف» سوریه مستقر شده اند، در حالت افراشته قرار دارند که این خود نشان دهنده فعال شدن این سامانه هاست.

تصاویر ماهواره ای گرفته شده نشان می دهد که سه سکو از مجموع چهارسکوی پرتاب این سامانه ها در موقعیت افراشته قرار گرفته و چهارمین سکوی پرتاب با تور استتار پوشانده شده است. این نخستین بار است که این سکوهای پرتاب از زمان استقرار خود (اکتبر ۲۰۱۸)، در حالت افراشته قرار می گیرند.

کارشناسان نظامی برافراشته شدن این سکوهای پرتاب را نشانه ای از پیشرفت نظامی سوریه در حل مسائل مربوط به عملیاتی کردن این سامانه ها می دانند.

با این حال، مقامات دفاعی اسرائیل مدعی شدند که نیروی هوایی این رژیم می تواند- در صورت لزوم- آتشبارهای جدید سوریه را شکست داده و به اهداف بیشتری در داخل خاک این کشور حمله کنند!

گفتنی است، پس از آنکه واکنش نیروهای نظامی سوریه به حمله هوایی اسرائیل در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ بطور اشتباهی یک هواپیمای شناسایی ارتش روسیه را با ۱۵ سرنشین هدف قرار داده و سرنگون ساخت، دولت روسیه اعلام کرد که موشکهای ضدهوایی ساخت خود را به ارتش سوریه تحویل می دهد.
کد مطلب: ۶۶۴۸
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما