۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۸

پاسخ روسیه به ادعای وزیر دفاع آلمان

پاسخ روسیه به ادعای وزیر دفاع آلمان
دیدبان روسیه: «ولادیمیر جباروف» معاون اول کمیته شورای فدراسیون روسیه در امور بین الملل امروز دوشنبه در واکنش به سخنان وزیر دفاع آلمان اعلام کرد که موشک‌های چینی، روسیه را تهدید نمی‌کنند.

معاون اول کمیته بین الملل شورای روسیه در این خصوص گفت: اینها فقط حرف هستند. موشک‌های چینی هیچگونه خطری برای روسیه ندارند.

این در حالیست که «اورزلا فون در لاین» وزیر دفاع آلمان ساعاتی پیش در مصاحبه با «فوکِس» گفته بود موشک‌های میان‌برد چینی تهدیدی برای روسیه محسوب می‌شوند چراکه توانایی نفوذ به خاک این کشور را دارند.

به ادعای وی، با توجه به لغو پیمان منع‬ موشک‌های هسته‏‌ای میان‌برد (INF)، خوب است که روسیه با چین وارد نوعی پیمان خلع‌سلاح شود.

این در حالی است که چین پیشتر از لغو INF انتقاد کرده و حتی پیشنهاد داده بود که طرفین دخیل در این معاهده افزایش یابند.

وی در این باره مدعی شد: همانگونه که موشک‌های روسی تهدیدی برای اروپا است؛ موشک‌های چینی نیز برای روسیه تهدید محسوب می‌شوند!

گفتنی است پیشتر هایکو ماس وزیر خارجه آلمان هم گفته بود در صورت لغو INF، اروپا تحت هیچ شرایطی نباید اجازه استقرار موشک‌های میان‌برد در خاک خود را بدهد.

این در حالی است که لغو INF محصول کارشکنی آمریکا و اتهامی بود که علیه روسیه مطرح کرد مبنی بر اینکه این کشور موشکی را آزمایش کرده که برد آن با مفاد پیمان منع موشک‌های هسته‎ای میان‌برد مغایرت دارد.
کد مطلب: ۶۷۱۴
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما