۰
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰

کرملین واگذاری جزایر کوریل به ژاپن را رد کرد

کرملین واگذاری جزایر کوریل به ژاپن را رد کرد
دیدبان روسیه: کرملین امروز سه شنبه در واکنش به گزارشی در مورد مخالفت روسیه با دادن حاکمیت جزایر کوریل به ژاپن در فرآیند انعقاد معاهده صلح بین دو کشور اعلام کرد، مسکو هنوز تصمیمی در ارتباط با چنین معاهده صلحی نگرفته است.
 
اخیرا پایگاه خبری روسیه ای RBK به نقل از منابعی گزارش کرد که کرملین با مساله واگذاری جزایر مورد مناقشه "کوریل" به ژاپن در چارچوب معاهده صلحی که قرار است بین روسیه و ژاپن امضا شود مخالفت کرده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اظهار کرد: شما می دانید ما درباره این که این جزایر را واگذار کنیم یا نکنیم صحبتی نمی‌کنیم. ما صرفا درباره کار دقیق به روی معاهده صلح با شرکای ژاپنی خود صحبت می کنیم. این مساله ای است که در دستور کار ما است.
 
پسکوف در ادامه این اظهاراتش گفت، هنوز تصمیمی در ارتباط با این مساله امضای معاهده صلح اتخاذ نشده است و خواهان بررسی بیشتر نسبت به همه گزارشهایی که درباره این موضوع در رسانه ها انتشار می‌یابند شد.

پسکوف گفت: همه میدانند که روسیه چه موضعی نسبت به این جزایر دارد.

او تاکید کرد: من بار دیگر تکرار می‌کنم که مساله ما اکنون واگذاری این جزایر نیست. مساله اصلی تدوین معاهده صلح است و این چیزی است که ما در حال حاضر درباره آن مذاکره می‌کنیم.
کد مطلب: ۶۷۴۳
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما