۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱

پوتین به کریمه می‌رود

پوتین به کریمه می‌رود
دیدبان روسیه: درحالی که آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا به تازگی تحریم‌های جدیدی را در خصوص کریمه علیه روسیه اعمال کرده‌اند، تاس از سفر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه به کریمه خبر داده است.

بر اساس این گزارش، پوتین در این سفر ضمن افتتاح چند پروژه در کریمه و «سواستوپول» در نظر دارد تا در پنجمین سالگرد همه پرسی استقلال کریمه از اوکراین شرکت کند.

همه پرسی استقلال کریمه از اوکراین و الحاق به روسیه در سال ۲۰۱۴ میلادی انجام شد و از آن زمان مسکو مورد غضب کشورهای غربی قرار گرفت.

در همین رابطه روز جمعه ۲۴ اسفند آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا با صدور یک بیانیه مشترک از وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه خبر دادند. دور جدید تحریم‌ها به دلیل حمله به سه کشتی اوکراینی و الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه اعمال شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده که مجازات‌های جدید علیه مقامات سرویس امنیتی فدرال روسیه و به دلیل مشارکت آنها در درگیری با شناورهای اوکراینی در تنگه کرچ (میان دریای سیاه و دریای آزوف) در نزدیکی کریمه اعمال شده است.

نیروهای دریایی روسیه در تاریخ ۲۵ نوامبر سال ۲۰۱۸ به روی سه کشتی اوکراینی در تنگه کرچ آتش گشودند. پس از توقیف شناورهای اوکراینی، ۲۴ ملوان این کشور دستگیر شدند که همچنان در روسیه در بازداشت موقت بسر می‌برند.

همزمان کانادا اعلام کرده ۱۱۴ شخص حقیقی و ۱۵ شخص حقوقی را در پاسخ به اقدام نظامی روسیه علیه کشتی‌های اوکراینی تحریم کرده است.

اتحادیه اروپا هم هشت شخص جدید را به دلیل مشابه به لیست تحریم‌های خود علیه روسیه افزوده است.
کد مطلب: ۶۷۵۰
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما