۰
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱
آشپزخانه روسی:

نان پنیری با سیب زمینی

نان پنیری با سیب زمینی
دیدبان روسیه: دوباره سه شنبه ای دیگر آمد و فرصت به آشپزخانه روسی رسید؛ این هفته دستور طبخ پیش غذایی ساده که در امتحان آن در غروب های تابستان خالی از لطف نیست را خواهم گفت: نان پنیری با سیب زمینی.


► مواد لازم برای تهیه خمیر:

آب ولرم           ۱۰۰ میلی لیتر
پودر خمیرمایه    ۷ گرم
آرد                  ۱۷۵ گرم
نمک               ۱/۲ قاشق چای خوری
شکر                ۱ قاشق چای خوری
روغن مایع        ۱ قاشق غذا خوری


► مواد لازم برای مغز نان:

سیب زمینی                   ۴۰۰ گرم
پنیر هلندی                     ۱۰۰ گرم
خامه                             ۳۰ میلی لیتر
روغن بذای سرخ کردن      ۳۰ میلی لیتر
سبزی تازه (مثل شوید)     به میزان دلخواه
نمک                              به میزان دلخواه
 

ابتدا خمیر را تهیه می کنیم؛ در یک لیوان آب ولرم را می ریزیم و پودر خمیرمایه را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم و به مدت ۱۰ دقیقه به حال خود رها می کنیم.

آرد را الک کرده و به آن نمک و شکر را اضافه می کنیم؛ سپس خمیرمایه آماده شده  را به آن اضافه می کنیم. در انتها روغن را اضافه کرده و با قاشق مخلوط می کنیم و در ادامه با دست ورز می دهیم. خمیر را برای ۳۰ دقیقه استراحت می دهیم.

برای تهیه مواد داخل نان ابتدا پوره سیب زمینی تهیه می کنیم. ابتدا سیب زمینی را خرد و به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه آب پز می کنیم. سیب زمینی پخته را له می کنیم و خامه را به آن اضافه می کنیم. سبزی را خرد می کنیم. پنیر را با صافی درشت رنده می کنیم. به پوره آماده سبزی خرد شده و پنیر رنده شده را اضافه و مخلوط می کنیم.

خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده و پهن می کنیم(خیلی نازک پهن نمی کنیم) روی خمیر پهن شده مواد مغز نان را پهن می کنیم و دو سر خمیر را روی هم آورده و با وردنه کمی پهن می کنیم. داخل ماهی تابه روغن مخصوص سرخ کردنی را ریخته و بعد از داغ شدن روغن هر طرف نان ها را روی حرارت متوسط به مدت سه دقیقه سرخ می کنیم. نان پنیری با سیب زمینی آماده است.

نوش جان!


نویسنده: علیرضا چاروسایی، دبیر سرویس هنر و ادبیات دیدبان روسیه؛


پایان نوشتار/
 
کد مطلب: ۳۹۹۰
نام عکاس : علیرضا چاروسایی
نام شما

آدرس ايميل شما