۰
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۳

بازنگری در قدمت واقعی مسکو

بازنگری در قدمت واقعی مسکو
دیدبان روسیه: جشن غیر رسمی روز باستان شناسان در روسیه برگزار شد. به مناسبت این روز نمایشگاه "رموز زیرزمینی مسکو" در پایتخت افتتاح و اشیای باستانی کشف شده توسط باستان شناسان روسیه از سراسر مناطق این کشور (از بالتیک تا کریمه) در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.

"لئونید کاندراشف" باستان شناس اصلی مسکو، در مصاحبه با خبرگزاری ریانوستی در خصوص این روز گفت: "قدمت واقعی مسکو نیاز به پژوهشی عمیق دارد و سوالی بحث برانگیز است. کشفیات صورت گرفته ما را بر این می دارد تا به طور جدی بر روی این مسئله کار کنیم."

 اشیاء باستانی که چندی پیش در مرکز شهر مسکو کشف شد، تاریخ بنیانگذاری مسکو را دقیق¬تر نشان می‌دهد. بر اساس گفته این باستان شناس، تاریخ ساخت مسکو، قراردادی است. همان طور که بسیاری از مورخین اشاره دارند، یوری دولگاروکی (بنیانگذار مسکو) وارد منطقه ای می شود که در آن زمان مستحکم شده بوده است. در طی حفاری-های باستان¬شناسی، محل سکونتی مربوط به قرن 10 نیز کشف شده که نشان دهندۀ ورود اسلاوها به این منطقه است. اما تا قبل از این هم قبایل فینی-اوگوری در اینجا زندگی می کرده اند.

کندراشف معتقد است: "ابهاماتی وجود دارد از جمله اینکه چه چیزی را باید شهر به شمار آورد، این استحکامات را باید مربوط به چه زمانی دانست و ... ."

منبع: ریانوستی 
کد مطلب: ۴۳۶۹
مرجع : جامعه و فرهنگ روسیه امروز
نام شما

آدرس ايميل شما